کد خبر: ۳۵۱۹۱
تاریخ انتشار: ۰۲ آذر ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۹
خبرفوری|اخبارسلامت|بیماری طاعون در شمال کشور
پهلوان گفت: تلفات طاعون نشخوارکنندگان کوچک در میان جمعیت کل و بز و قوچ و میش در منطقه سالوک مشاهده شده و خوشبختانه در سایر گونه‌ها و مناطق دیگر گزارشی از این بیماری به دست نرسیده است.

فوری: شیوع طاعون در شمال کشور

 

 

مدیر روابط عمومی محیط زیست خراسان شمالی گفت: با یافتن ۲ لاشه جدید از وحوش تلف شده بر اثر طاعون، شمار تلفات این بیماری به ۶۵ راس رسید.

حسن پهلوان اظهار داشت: لاشه وحوش شناسایی شده در سالوک شهرستان اسفراین کشف و امحا شد.

مدیر روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی افزود: پایش منطقه سالوک بصورت هر روزه ادامه دارد و آهک پاشی و ضدعفونی آبشخورهای منطقه و دور کردن دام های اهلی از مرز منطقه برای مقابله با بیماری ادامه دارد.

پهلوان اظهار داشت: تلفات طاعون نشخوارکنندگان کوچک در میان جمعیت کل و بز و قوچ و میش در منطقه سالوک مشاهده شده و خوشبختانه در سایر گونه ها و مناطق دیگر گزارشی از این بیماری به دست نرسیده است.

مدیر روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی افزود: گشت ها در منطقه حضور داشته و پایش مجموعه سالوک در حال انجام است.
اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی اعلام کرده است که به احتمال فراوان منشا بیماری دام اهلی است که به صورت غیرمجاز در منطقه حضور دارند.

پارک ملی سالوک با گستره ۲۰ هزار هکتار در شمال غربی شهرستان اسفراین، به دلیل شرایط توپوگرافی دشتی و کوهستانی، به عنوان یکی از متنوع ترین زیستگاه های استان شناخته می شود.

بخش شمالی این پارک دارای جاذبه های طبیعی گردشگری، کوهستانی و زیستگاه حیوانات کوه زی و قسمت جنوبی زیستگاه حیوانات دشت زی است.

قوچ و میش اوریال، بز، پلنگ، گربه پالاس و گراز از جانوران شاخص پارک ملی سالوک اسفراین هستند.

انتهای پیام
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار