کد خبر: ۳۵۳۰۱
تاریخ انتشار: ۰۳ آذر ۱۴۰۰ - ۱۹:۵۱
اخبار سلامت| رژیم نامناسب|رژیم و غذای نامناسب تهدید جدی برای سلامت مردم کره زمین
نتایج یک گزارش تازه نشان می‌دهد که رژیم‌های غذایی نامناسب، سلامت مردم و کره زمین را به خطر می‌اندازد.

رژیم و غذای نامناسب تهدید جدی برای سلامت مردم کره زمین

 

 

  نتایج یک ارزیابی جهانی که روز گذشته (سه‌شنبه) منتشر شد، نشان داد: تقریبا نیمی از جمعیت جهان از تغذیه نامناسب مرتبط با پُرخوری یا عدم دسترسی به غذای کافی رنج می‌برند که تاثیرات گسترده‌ای بر سلامت بشر و کره زمین دارد.

گزارش جهانی تغذیه (GNR) که بررسی سالانه و تجزیه و تحلیل آخرین داده‌ها در مورد تغذیه و مسائل مربوط به سلامتی است، نشان داد در حال حاضر ۴۸ درصد از مردم یا خیلی کم یا بیش از حد غذا می‌خورند که منجر به اضافه وزن، چاقی یا کم وزنی می‌شود.

این گزارش نشان می‌دهد که با توجه به شرایط فعلی، جهان در رسیدن به هشت هدف از ۹ هدف تغذیه‌ای تعیین شده از سوی سازمان جهانی بهداشت برای سال ۲۰۲۵ شکست خواهد خورد.

در این گزارش آمده است که بیش از ۴۰ درصد بزرگسالان (۲.۲ میلیارد نفر) اکنون دچار اضافه وزن یا چاقی هستند. همچنین مرگ و میر‌های قابل پیشگیری ناشی از رژیم‌های غذایی نامناسب از سال ۲۰۱۰ تاکنون ۱۵ درصد افزایش یافته و اکنون رتغذیه نامناسب، عامل یک چهارم مرگ و میر‌ها در بزرگسالان است.

به نقل از ژاپن تودی، یافته‌های جهانی نشان می‌دهد که رژیم غذایی در ۱۰ سال گذشته بهبود نیافته و اکنون تهدیدی بزرگ برای سلامت مردم و کره زمین است.

انتهای پیام
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار