کد خبر: ۳۵۳۴۷
تاریخ انتشار: ۰۵ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۴
اخبار اقتصادی|مصرف گاز خانگی|اعلام جزئیات تعرفه مصرف گاز بخش خانگی
مقایسه تعرفه گذاری جدید نشان می‌دهد که تعرفه جدید برای فصل سرد امسال برای سه پله نخست در ۵ اقلیم تغییری نکرده است، اما در پله‌های بعدی از حدود ۹ تا ۳۱۳ درصد نسبت به تعرفه قبلی، افزایش اعمال شده است.

اعلام جزئیات تعرفه مصرف گاز بخش خانگی

 

 

 به نظر می‌رسد با این تغییرات، درصورت تغییر نکردن شیوه مصرف گاز، قبض‌های گاز نیز همانند قبض‌های برق به زودی نجومی خواهند شد و مصرف کنندگان باید هزینه بسیار زیادتری را نسبت به قبل در ازای مصرف گاز بپردازند. البته بنا به گفته مسئولان متولی این بخش، حدود ۲۵ درصد از مصرف کنندگان گاز، جزو گروه پرمصرف قرار دارند.

اما سرپرست مدیریت هماهنگی امور گازرسانی شرکت ملی گاز در این باره گفت: بر اساس مصوبه جدید هیات وزیران در خصوص تعرفه گاز بخش خانگی، جدول ۱۲ پلکانی برای تعرفه گاز تعیین شده که ۳ پله اول بدون تغییر تعرفه هستند و از پله ۴ تا ۱۲ هر پله ۴۰ درصد به مبلغ گازب‌ها اضافه می‌شود.

سید جلال نورموسوی افزود: باتوجه به استناد بند (ی) تبصره ۸ ماده واحده قانون بودجه ۱۴۰۰ کل کشور، تعرفه گاز مشترکین تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی کشور با مصرف متعارف باید رایگان حساب شود.

به گفته سرپرست مدیریت هماهنگی امور گازرسانی شرکت ملی گاز ایران، در پله اول اگر مشترکان عضو کمیته امداد امام خمینی (ره) یا سازمان بهزیستی باشند، تعرفه گاز آن‌ها رایگان و تعرفه گاز مابقی مشترکان در این ردیف بدون تغییر خواهد بود.

نورموسوی ادامه داد: در پله دوازدهم مبلغ هر مترمکعب گاز به ۱۹۹۵ تومان رسیده که نسبت به پله اول که ۴۸۳ تومان است حدود ۴ برابر تفاوت دارد.


سرپرست مدیریت هماهنگی امور گازرسانی شرکت ملی گاز ایران بیان کرد: کشور به ۵ اقلیم تقسیم بندی شده که بر اساس آن در اقلیم یک که برای مناطق سردسیر کشور در نظر گرفته شده شرایط آسانی خواهد داشت.

نورموسوی اضافه کرد: در اقلیم یک مشترکان تا ۵۰۰ متر مکعب مصرف، بدون تغییر تعرفه گاز هستند و تعرفه گاز در اقلیم ۲ تا ۴۵۰ مترمکعب مصرف و در اقلیم ۳ تا ۴۰۰ متر مکعب مصرف بدون تغییر خواهد بود.


انتهای پیام
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار