کد خبر: ۳۵۳۴۹
تاریخ انتشار: ۰۵ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۳
اخبار حوادث|سیبری|تلاش‌ها برای یافتن مفقودان حادثه معدن در سیبری ادامه دارد
این حادثه در معدن زغال سنگ «لیستویاژنایا» در شهر گراموتینو از توابع کمرووآی سیبری و زمانی روی داد که بیش از ۲۸۰ معدنچی مشغول کار بودند.

تلاش‌ها برای یافتن مفقودان حادثه معدن در سیبری ادامه دارد|افزایش قربانیان به ۵۲ تن

 

 

 منابع خبری روسیه اعلام کردند که عملیات امدادی برای یافتن مفقودشدگان حادثه نشت گاز در یک معدن در سیبری ادامه دارد و تاکنون ۵۲ معدنچی در این حادثه جان باخته‌اند و این درحالیست که شمار قربانیان پیش‌تر ۱۱ نفر اعلام شده بود.

این حادثه اواخر روز چهارشنبه به وقت محلی رخ داد و عملیات نیرو‌های امدادی برای یافتن ناپدیدشدگان که در اثر دودآلود شدنِ فضا با مانع روبرو شده بود در نهایت و به دلیل خطر انفجار موقتا متوقف شده بود.

نیرو‌های امدادی موفق شده‌اند ۲۳۹ معدنچی را به سطح زمین منتقل کنند. ۴۳ تن از این افراد برای درمان به بیمارستان منتقل شده‌اند.

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه ضمن همدردی با خانواده قربانیان ابراز امیدواری کرده است که تلاش‌ها برای یافتن معدنچیان ناپدید شده به نتیجه برسد.

خبرگزاری رسمی تاس اعلام کرده که طی بازرسی از این معدن در ماه آوریل گذشته ۱۳۹ مورد نقض مقررات ایمنی از جمله مقررات ایمنی حریق، ثبت شده بود.

به گزارش یورونیوز، بررسی‌های مسئولان روسیه روی ۵۸ معدن زغال سنگ این کشور نشان می‌دهد که دستکم ۲۰ معدن از ایمنی و استاندارد‌های لازم برخوردار نیستند.

انتهای پیام
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار