کد خبر: ۳۵۴۵۳
تاریخ انتشار: ۰۷ آذر ۱۴۰۰ - ۰۸:۰۲
اخبار اقتصادی | پیش بینی |پیش بینی آینده بورس و دلار پس از مذاکرات
عبده تبریزی در خصوص بازار سهام اعتقاد دارد افت و اخیر دو سال اخیر در بازار سهام سهامداران حرفه‌ای و آماتور را محافظه کار کرده است و در برابر نظام قیمت محتاط‌تر شده اند.

پیش بینی آینده بورس و دلار پس از مذاکرات

 

 

 عبده تبریزی در خصوص بازار سهام اعتقاد دارد افت و اخیر دو سال اخیر در بازار سهام سهامداران حرفه‌ای و آماتور را محافظه کار کرده است و در برابر نظام قیمت محتاط‌تر شده اند. او درک خود از بازار سرمایه در شرایط کنونی را این گونه توصیف می‌کند: با توجه به افزایش قیمت‌ها در یک سال گذشته بازار سرمایه به جهت بنیادی قوی است و قیمت‌های کنونی در بازار سهام قابل قبول هستند.

او یکی از مشکلات کنونی بازار سهام را تعداد معامله گر می‌داند و اعتقاد دارد باید طبقه بندی جدید در بازار سهام ایران انجام شود. این بازار ۵ میلیون معامله گر لازم ندارد، اما ۵ میلیون سرمایه گذار قطعا لازم دارد. او خواستار توجه به سرمایه گذاری غیر مستقیم در بازار شد تا مردم عادی مستقیم وارد بازار نشوند.

عبده پیشنهاد داد پس از آنکه امکان سرمایه گذاری غیر مستقیم شکل بگیرد باید تا یک سقف مشخص اصل سرمایه مردم در بورس ضمانت شود تا علاوه بر اطمینان سرمایه گذاران خرد موجب تعدیل نوسان در بازار به دلیل احتیاط بیشتر مدیران صندوق‌ها شود.

او در خصوص آینده بازار‌هایی نظیر مسکن، ارز، سهام با توجه به مذاکرات هسته‌ای در هشت آذر اعتقاد دارد: این سناریو با قیمت ارز ارتباط مستقیم دارد. او در عین حال درباره بازار سهام علاوه بر ارز به شرایط قیمت کالا‌های اساسی در بازار جهانی نیز توجه داشت.

انتهای پیام
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار