کد خبر: ۳۵۵۹۷
تاریخ انتشار: ۰۸ آذر ۱۴۰۰ - ۲۰:۰۲
امیر عبداللهیان
میخائیل بوگدانف، معاون وزیر امور خارجه و نماینده ویژه رئیس جمهور فدراسیون روسیه در امور خاورمیانه و آفریقا که به منظور تبادل نظر با مقامات کشورمان به تهران سفر کرده است با دکتر حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ملاقات کرد.

آمادگی ایران برای میزبانی از اجلاس سران روند آستانه

 

 

 در این دیدار دکتر امیر عبداللهیان با اشاره به برگزاری اجلاس اخیر سران اکو در عشق آباد ترکمنستان، از روند همکاری‌ها در سطح منطقه ابراز خرسندی نمود و دیدار‌های رئیس جمهور کشورمان با رهبران کشور‌های منطقه را ثمربخش و مثبت خواند.
وزیر امور خارجه کشورمان ضمن تشکر از ایفای نقش فعال روسیه در مذاکرات وین در این خصوص اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران با اراده جدی، برای رسیدن به توافق خوب و مؤثر، در این مذاکرات حضور دارد.

امیرعبداللهیان همکاری‌های جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه در موضوعات منطقه‌ای را مؤثر و مفید ارزیابی کرد و آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای میزبانی از اجلاس سران روند آستانه و وزرای امور خارجه در خصوص سوریه را اعلام و اشتراک نظر میان ایران و روسیه در این خصوص را مورد تاکید قرار داد.

وزیر امور خارجه کشورمان همچنین از پیشنهاد طرف روسی مبنی بر همکاری دو کشور در زمینه مقابله با بیماری کرونا استقبال نمود.

میخائیل بوگدانف نیز در این ملاقات اظهار داشت: مناسبات دوستانه بین دو کشور بر پایه روابطی دیرینه بوده و به طور مستمر و مستحکم ادامه یافته است.

وی رضایتمندی مقامات کشورش را از سطح روابط و مناسبات سطح عالی میان مقامات دو کشور ابراز داشت و افزود: ما علاقمند به دریافت دیدگاه‌های مقامات جمهوری اسلامی ایران در خصوص تحولات منطقه‌ای هستیم.
معاون وزیر خارجه روسیه مسائل قفقاز را برای دو کشور و منطقه مهم خواند و گفت: در این منطقه ایران و روسیه زمینه‌های همکاری فراوانی دارند.

مقام روس نحوه خروج نیرو‌های آمریکایی از افغانستان را موجب سوء ظن و نگرانی کشور‌های منطقه عنوان کرد.
وی با اشاره به اهمیت روابط با سوریه، تحریم‌ها علیه این کشور را محکوم کرد.

انتهای پیام
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار