کد خبر: ۳۵۶۱۹
تاریخ انتشار: ۰۹ آذر ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۳
معاون فناوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در آئین افتتاح سیزدهمین نمایشگاه فرصت های سرمایه گذاری سرمایه گذاری و نوآوری را مکمل یکدیگر عنوان کرد.

نوآوری مهمترین عامل موفقیت در سرمایه گذاری

 

 

ستار هاشمی معاون فناوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در آئین افتتاح سیزدهمین نمایشگاه فرصت‌های سرمایه گذاری و هشتمین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک، بیمه و خصوصی سازی کشور با بیان اینکه سرمایه گذاری و نوآوری مکمل یکدیگرهستند گفت: نوآوری با ایجاد تحولات دیجیتال و هوشمندسازی اثرات بسزایی بر رشد اقتصادی دارد، بنابراین سرمایه گذاری در کنار نوآوری معنا پیدا می‌کند.

وی همچنین به تشریح سیر تحولات بشری در دهه‌ها و هزاره‌های گذشته، انقلاب‌های شناختی، کشاورزی، انقلاب داده و پس از آن انرژی پرداخت و افزود: طی ۳۰۰ سال اخیر نابرابری اقتصادی اتفاق افتاده و کشور‌های غربی عملا به سرعت حجم اقتصاد خود رابزرگ کردند و آن‌ها که از این ظرفیت استفاده نکردند دچار عقب افتادگی شدند و شکاف‌های عمیقی در رشد اقتصاد به وجود آمد.

ستار هاشمی معاون فناوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه این مطلب تحول دیجیتال را یک واقعیت وضرورت عنوان کرد که باید به صورت جدی به آن پرداخته شود.

هاشمی عوامل تاثیر گذار بر رشد اقتصادی را بهره وری ازسرمایه، نیروی کار و عوامل تولید و امکان تامین منابع جدید برشمرد و بر لزوم توجه به استفاده از ظرفیت فناوری در راستای تقویت اقتصاد مقاومتی تاکید کرد.

وی افزود:توجه به فناوری‌ها ضمن کاهش قیمت به بهبود کیفیت به عنوان ظرفیت بهره وری کمک می‌کند و موجب کنار گذاشتن ساز و کار‌های سنتی و تغییر ساختار‌ها و فرایند‌های متناسب با فناوری جدید خواهد شد.

معاون فناوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین با تشریح سهم تحول دیجیتال در اقتصاد موسوم به اقتصاد دیجیتال تصریح کرد:حجم اقتصاد کشور در سال ۲۰۱۶ از کل اقتصاد دنیا ۱۵ درصد بوده و پیش بینی‌ها حاکی از رشد این رقم تا ۲۵ درصد در سال ۲۰۲۵ است که موفقیتی بزرگ در این حوزه به شمار می‌آید.

ستار هاشمی مهمترین مولفه‌های شکل گیری اقتصاد دیجیتال را استفاده از قابلیت‌های نسل پنجم تلفن همراه، بستر سازی برای ایجاد اینترنت اشیا، گسترش هوش مصنوعی و استفاده از ظرفیت بلاکچین به عنوان موضوعات مورد تاکید مقام معظم رهبری نام برد.

هاشمی همچنین با اشاره به مبحث هوشمند سازی این امر مهم را موجب بهبود کیفیت زندگی، توسعه پایدار و حفظ محیط زیست، رشد اقتصادی ارتقا امنیت و آرامش با حفظ حریم خصوصی افراد عنوان کرد.

وی با تشریح مبحث متا ورس (موضوعات فراجهانی) گفت: به موازات زندگی واقعی، زندگی و زیست مجازی در حال شکل گیری است که شاید برای ما قابل پذیرش نباشد، مصداق آن زمانی بود که برای پذیرش رمز ارز با مشکل مواجه بودیم و اکنون این مبحث نقش بسزایی در اقتصاد ایفا می‌کند. در حال حاضر نیز فضایی با واقعیت مجازی ایجاد شده که وارد آن می‌شویم، شخصیت‌هایی برای خود تعریف می‌کنیم و موضوعات زندگی واقعی مانند ساخت و فروش ساختمان میلیون دلاری و بسیاری اتفاقات دیگر را در این زیست مجازی تجربه می‌کنیم.

ستار هاشمی معاون فناوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در بخش پایانی سخنانش گفت: باید تمام تلاش و توان خود را در اینگونه مباحث و موضوعات سرمایه گذاری بگذاریم چراکه در سال ۲۰۷۰ اتفاقی تحت عنوان انقلاب باد بعد ازانقلاب انرژی‌های تجدید پذیر پیش بینی شده به این معنا که هویت چندگانه بشر، امروز در حال شکل گیری است.

منبع: روابط عمومی کیش

انتهای پیام
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار