کد خبر: ۳۶۰۳۶
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۷
اخباراقتصادی| قیمت پراید| قیمت پراید امروز
قیمت پراید امروز چهارشنبه 17 آذر 1400 به شرح ذیل است.

قیمت پراید امروز 17 آذر 1400| پراید چند شد؟

قیمت پراید درحال‌حاضر نوسان جزئی دارند. قیمت پراید به شکل محسوسی افزایشی بوده است. قیمت پراید به قیمت دلار بستگی دارد. قیمت پراید در 2 هفته اخیر کاهش بیشتری داشته است.قیمت پراید در آینده چه می شود.

 

قیمت پراید امروز 17 آذر 1400

 

بنزین به صورت طبیعی بر قیمت هر کالا‌هایی اثر گذاشته و نمی‌توان تاثیر آن بر بازار خودرو را نادیده گرفت.

تصویری که بازار خودرو در ایران به دست می‌دهد، نمایانگر این موضوع است که تغییرات قیمتی محصولات سایپا در ماه‌های اخیر عمدتا افزایشی بوده؛ مگر در مقاطعی خاص.

مثلا طرح‌های جدید وزارت صنعت، معدن و تجارت برای عرضه خودرو از سوی شرکت خودروسازی.

به گفته کارشناسان طرح‌های فوق العاده فروش که از خردادماه سال گذشته آغاز شده در کنار آنهااعمال نظارت شدید از سوی سازمان بازرسی کل کشور موجب تثبیت قیمت خودرو در بازار شده است.

به گفته رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودروی تهران نظارت شدید و طرح‌های جدید فروش در حوزه خودرو موجب کاهش ۳۵ درصدی قیمت خودرو در بازار آزاد شده است.

هرچند طرح‌های فروش فوری و پیش فروش محصولات ایران خودرو و سایپا روند افزایش قیمت خودرو را متوقف کرد، اما بنا بر ادعای کارشناسان هر وقفه‌ای در عرضه، تعادل بازار را به هم می‌ریزد.

در سال‌های اخیر نگاهی که برخی مردم به خودرو دارند، نگاهی نه به عنوان کالای مصرفی، بلکه به عنوان یک سرمایه است.

از آنجاییکه «خودرو» یکی از پر بحث‌ترین مباحث در میان ایرانی‌ها است، اطلاع از بروزترین قیمت خودرو اهمیت دو چندان پیدا کرده است.

درست مثل قیمت سکه و دلار، اطلاع از نوسانات بازار خودرو برای جلوگیری از ضرر مهم است.

بدین منظور سرویس منهای فوتبال دیلی فوتبال سعی دارد به صورت روزانه آخرین قیمت خودرو‌های داخلی سایپا و ایران خودرو را برای مخاطبان فراهم کند.

به عقیده سعید موتمنی، رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودروی تهران تداوم عرضه خودرو از سوی ایران خودرو و سایپا، فاصله قیمت خودرو از درب کارخانه تا بازار آزاد را کاهش محسوسی می‌دهد.

پیش بینی موتمنی از چشم انداز قیمت نهایی محصولات ایران خودرو و سایپا در بازار ادامه روند کاهشی است.

تجربه سال گذشته در کاهش فاصله قیمت‌ها از اردیبهشت ماه تا شهریور ماه نشان می‌دهد که در صورت وجود عرضه مناسب و نظارت، جلوی سوداگری در بازار خودرو گرفته می‌شود.

قیمت گذاری خودرو بر اساس روش‌های مختلفی انجام می‌شود.

هرچند عرضه و تقاضا اصلی‌ترین دلیل افزایش یا کاهش قیمت هر کالایی از جمله خودرو‌های سایپا است، اما علاوه بر این قیمت خودرو در بازار ایران به دلایل دیگری نیز وابسته است.


انتهای پیام
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار