کد خبر: ۳۶۱۳۰
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۴
افزایش قیمت برنج ایرانی باعث شده تقاضا برای خرید برنج خارجی بیشتر از سال‌های قبل شود. گویا با افزایش میزان تقاضا واردکنندگان هم برنج‌های خارجی بی‌کیفیت را خریده و روانه بازار می‌کنند!

قیمت برنج امروز 20 آذر 1400| قیمت برنج افزایشی شد

قیمت برنج امروز افزایشی شد.قیمت برنج امروز با نوسان همراه بود.قیمت برنج برای مردم از اهمیت بالایی برخوردار است.قیمت برنج اوج گرفته است.در ادامه یه بررسی قیمت برنج می پردازیم.

قیمت برنج ایرانی افزایش پیدا کرده است. هفته گذشته قیمت برنج ایرانی در بازار تهران به کیلویی ۷۲ هزار تومان رسیده است.

روند صعودی قیمت برنج حالا باعث شده که واردکنندگان هر نوع برنج بی‌کیفیتی را ثبت سفارش و به کشور وارد کنند.

در این مورد سخنگوی گمرک ایران می‌گوید: در هشت ماه نخست امسال واردات برنج نسبت به مدت مشابه سال گذشته به لحاظ وزنی ۲۵ درصد و به لحاظ ارزشی ۱۶ درصد بیشتر شده است. این نشان می‌دهد برنج‌های وارداتی امسال برنج‌های ارزان‌تری هستند و کیفیت پایینی دارند.


سید روح‌الله لطیفی توضیح داد: واردکنندگان برای اینکه بتوانند میزان تقاضای بازار را حفظ کنند برنج ارزان‌تر وارد می‌کنند تا مصرف‌کنندگان امکان خرید این کالا را داشته باشند.

او با اشاره به وضعیت بازار برنج گفت: با توجه به افزایش قیمت برنج ایرانی این احتمال هم وجود دارد که تمایل به سمت خرید برنج‌های خارجی بیشتر از قبل شده است.سهم برنج در کل واردات


لطیفی با اشاره به سهم برنج در کل اقلام وارداتی بیان کرد: در هشت ماهه امسال حدود ۸۳۸ هزار و ۹۸۸ تن برنج ترخیص شده است که در میان تمام اقلام وارداتی سهم برنج به لحاظ وزنی ۱۱/۳ درصد و به لحاظ ارزش هم ۱۹/۲ درصد برنج بوده است.

فعالان بازار می‌گویند واردات برنج‌های بی‌کیفیت خارجی ماجرای امروز و دیروز نیست. پیش‌تر هم جمیل علیزاده شایق، دبیر انجمن برنج کشور گفته بود: به دلیل اعمال تحریم‌ها ما در ازای نفتی که به هندوستان می‌دهیم چاره‌ای جز این نداریم که برنج از این کشور وارد کنیم و از آنجایی‌که ما تنها از هندوستان می‌توانیم برنج وارد کنیم این کشور محصولات بی‌کیفیت خود را برای می‌فرستد.

انتهای پیام
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار