کد خبر: ۳۶۱۵۹
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۳
قیمت مسکن| قیمت مسکن امروز|ریزش قیمت مسکن در تهران
به‌طور متوسط در هر ماه حدود ۱۵ درصد از کل معاملات مسکن در شهر تهران در منطقه ۵ انجام می‌شود.

قیمت مسکن امروز ۲۰ آذر ۱۴۰۰| ریزش قیمت مسکن در تهران

  قیمت مسکن در چند سال اخیر افزایش یافت . قیمت مسکن تاثیر پذیر از نوسانات دلار بازار است. قیمت مسکن در سال جاری در تهران به ثبات رسید. تحریم ها تاثیر زیادی بر قیمت مسکن گذاشت. قیمت مسکن در آینده چه می‌شود.

نخستین علامت از کاهش قیمت مسکن در پرتقاضاترین منطقه شهر تهران رصد شد. تحقیقات میدانی  درباره تازه‌ترین وضعیت بازار معاملات مسکن در پرتقاضاترین منطقه شهر تهران یعنی منطقه ۵ پایتخت از مشاهده نخستین علائم مربوط به ریزش قیمت فروش آپارتمان‌های مسکونی در این منطقه حکایت دارد.

نتایج این تحقیقات نشان می‌دهد در روز‌های اخیر تعدادی از فروشنده‌های مسکن که ظرف هفته‌های گذشته موفق به فروش واحد‌های مسکونی خود نشده اند اقدام به کاهش سطح قیمت‌های پیشنهادی در فایل‌های عرضه شده به بازار کرده اند. در سامانه‌های مجازی بازاریابی ملکی نیز تعداد زیادی از فایل‌هایی که به بازار مسکن منطقه ۵ شهر تهران عرضه شده است با رنگ سبز- یعنی فایل‌هایی که با قیمت مناسب‌تر از عرف بازار عرضه شده اند- از سایر فایل‌ها تفکیک شده اند. این فایل‌ها عمدتا عمربنای بالاتر از ۱۰ سال دارند. این در حالی است که بیش از ۹۰ درصد از فایل‌هایی که با رنگ قرمز - یعنی فایل‌هایی که با قیمت بالاتر از عرف منطقه عرضه شده اند - در این سامانه معرفی شده اند واحد‌های مسکونی نوساز و کلید نخورده با عمربنای کمتر از دو سال هستند. در جدول زیر برخی ازفایل‌های عرضه شده به بازار معاملات مسکن منطقه ۵ شهر تهران در روز گذشته درج شده است. به‌طور متوسط در هر ماه حدود ۱۵ درصد از کل معاملات مسکن در شهر تهران در منطقه ۵ انجام می‌شود.

منبع: دنیای اقتصاد

انتهای پیام
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار