کد خبر: ۳۶۲۵۵
تاریخ انتشار: ۲۲ آذر ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۷
رئیس مجلس تاکید کرد: معلمان خرید خدماتی نیز مانند سایر معلمان در هفته ۲۴ ساعت تدریس داشته و فرصت مطالعاتی آنها باید در قالب ۴۴ ساعت قانون کار دیده شود.

حقوق معلمان حق التدریس پرداخت می شود؟

نصرالله پژمانفر در تذکری شفاهی در جریان جلسه علنی مجلس گفت: نیرو‌های خرید خدماتی سابقه زیادی در تدریس دارند و باید حداقل حقوق کارگری به آن‌ها پرداخت شود و بیمه کامل داشته باشند، اما دستگاه‌های نظارتی به این موضوع ایراد گرفتند و گفته‌اند منظور از حقوق کارگری حداقل ۴۴ ساعت کار در هفته است در حالی که این معلمان ۲۴ ساعت در هفته تدریس می‌کنند.

وی در ادامه گفت: نیرو‌های خرید خدماتی مانند سایر معلمان در هفته ۲۴ ساعت تدریس دارند، اما کمتر از ۲ میلیون دریافتی آن‌ها است و حقوق آن‌ها با تاخیر زیادی پرداخت می‌شود تعداد آن‌ها ۳۲ هزار نفر است و انتظار می‌رود این موضوع از طریق آموزش و پرورش و دستگاه‌های نظارتی دنبال شود.


رئیس مجلس در پاسخ به تذکر وی بیان کرد: با دستگاه‌های نظارتی صحبت خواهیم کرد درست است در قانون کار ۴۴ ساعت پیش بینی شده است، اما معلمان خرید خدماتی ۲۴ ساعت در هفته تدریس داشته و فرصت مطالعاتی آن‌ها باید در این ۴۴ ساعت دیده شود از طریق دستگاه‌های نظارتی این موضوع را دنبال خواهیم کرد.

انتهای پیام
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار