کد خبر: ۳۶۳۴۴
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۴۰۰ - ۲۲:۴۴
اخبار سلامت|با خوردن این خوراکی خوشمزه لاغر می شوید
خوردن آجیل روزانه ارتباط مستقیمی با کاهش احتمال چاقی و ابتلا به بیماری‌های مرتبط با آن دارد.

با خوردن این خوراکی خوشمزه لاغر می شوید

 استفاده مکرر از آجیل از هر نوع با کاهش وزن همراه است. خوردن آجیل روزانه ارتباط مستقیمی با کاهش احتمال چاقی و ابتلا به بیماری‌های مرتبط با آن دارد. این نتیجه‌گیری توسط دانشمندان دانشگاه هاروارد در ایالات متحده انجام شده است.

دانشمندان دانشگاه هاروارد طی تحقیقاتی به مطالعه تاثیر مصرف آجیل بر روی کاهش خطر چاقی پرداختند، در این تحقیق ۵۱ هزار و ۵۲۹ مرد ۴۰ تا ۷۵ ساله شاغل در بخش بهداشت و سلامت و ۳۸۶ هزار و ۵۲۹ پرستار ۲۴ تا ۴۴ ساله شرکت کردند.

سلامت داوطلبان به مدت ۲۰ سال کنترل شد. شرکت کنندگان هر چهار سال یک بار وزن و دفعات خوردن یک وعده آجیل (۲۸ گرم) را در سال قبل گزارش کردند. همچنین در این تحقیقات سطح تمرینات هفتگی از جمله پیاده روی، دویدن، دوچرخه سواری و شنا نیز ارزیابی شد.

معلوم شد که استفاده مکرر از آجیل از هر نوع با کاهش وزن همراه است. بنابراین، یک نیمه وعده اضافی، خطر افزایش وزن را به اندازه دو کیلوگرم در طی چهار سال کاهش می‌دهد. مقدار مشابهی از گردو، ۱۵ درصد خطر ابتلا به چاقی را کم می‌کند.

دانشمندان خاطرنشان کردند که این مطالعه مشاهده‌ای بوده است، به این معنی که قادر به شناسایی دقیق علت و معلول نیست. با این حال، داده‌های مشاهدات دیگر را تأیید می‌کند. اعتقاد بر این است که آجیل به اتلاف زیاد انرژی هنگام جویدن کمک می‌کند و فیبر بالای آن باعث احساس سیری طولانی‌تر می‌شود.

انتهای پیام
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار