کد خبر: ۳۶۳۵۲
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۴۰۰ - ۲۰:۴۳
یکی از تهیه‌کنندگان و کنسرت‌گذاران حوزه موسیقی از مخالفت ستاد ملی مقابله کرونا برای برگزاری کنسرت‌های موسیقی طی روزهای آینده خبر داد.

مخالفت دوباره ستاد کرونا با برگزاری کنسرت‌ها

 محمدحسین توتونچیان تهیه‌کننده و کنسرت‌گذار ضمن اعلام خبر مخالفت مجدد ستاد ملی مقابله با کرونا با برگزاری کنسرت‌ها در روز‌های کرونایی با وجود اعلام مدیران وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، توضیح داد: پس از موافقت تهیه‌کنندگان و کنسرت‌گذاران برای برگزاری کنسرت در سالن‌های بزرگ و تلاش‌های زیادی که برای برپایی جلسات مختلف و متعدد میان مدیران سالن‌ها، تهیه‌کنندگان و مدیران وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای حل مشکلات و موانع این حوزه برگزار شد، نتایج بسیار خوب و مثبتی مبنی بر برپایی دوباره کنسرت‌ها با در نظر گرفتن همه جوانب و نیاز‌های طرفین به دست آمد.

وی با اشاره به توافقات حاصل‌شده در این جلسات که بخش‌هایی از آن طی روز‌های اخیر در رسانه‌ها منعکس شد، گفت: بر اساس آنچه در روال برگزاری کنسرت‌ها انجام می‌گیرد، درخواست برگزاری کنسرت‌ها پس از تایید رسمی دفتر موسیقی وزارت ارشاد به اداره اماکن ارائه می‌شود. اما متاسفانه طی روز‌های گذشته با وجود تعداد زیاد تقاضا‌ها که از سوی تهیه‌کنندگان و برنامه‌گذاران از سوی دفتر موسیقی به اداره اماکن رسیده، این مجموعه با اعلام اینکه ستاد ملی کرونا مخالف برگزاری کنسرت‌هاست، فعلاً صدور مجوز‌ها را متوقف کرده است. امیدوارم دوستان در ستاد ملی مقابله با کرونا پاسخ لازم را به ما بدهد.

این تهیه‌کننده کنسرت ادامه داد: شرایطی که به وجود آمده در حالی است که حتی طی روز‌های گذشته خبر‌های خوبی مبنی‌بر برگزاری کنسرت‌ها با ظرفیت ۱۰۰ درصدی سالن‌ها به شرط ارائه کارت واکسیناسیون در هنگام خرید بلیت در رسانه‌ها منتشر شده بود. موضوعی که ما را بر این داشت تا به منظور رعایت سلامت حداکثری مخاطبان، بلیت سالن‌ها را فعلاً با ۵۰ درصد ظرفیت ارائه کنیم. اما متاسفانه در همین چند روز دوباره با اتفاق بدی مواجه شدیم و به ما گفته شده که ستاد ملی مقابله با کرونا فعلاً برای برگزاری کنسرت‌ها مخالف است. در حالی که ما واقعاً امیدوار بودیم که ظرف روز‌های آینده شاهد بازگشایی سامانه فروش بلیت کنسرت‌ها در تهران باشیم. خود بنده هم در این زمینه مصاحبه‌هایی را انجام دادم و از این اتفاق اظهار خرسندی کردم.

توتونچیان گفت: اکنون در وضعیتی قرار داریم که تا عدم حصول پاسخ مثبت از سوی ستاد کرونا هیچ مجوزی از سوی مراجع ذی‌صلاح برای برگزاری کنسرت‌ها صادر نشده و ما کماکان منتظر اعلام نظر ستاد کرونا برای برگزاری اجرای زنده هستیم که از چندی قبل خبر‌های خوب برگزاری آن مخاطبان و علاقه‌مندان موسیقی را خوشحال کرده بود. در همین چند روز خبر دارم که نامه‌های درخواست بسیاری از برگزارکنندگان کنسرت‌ها از دفتر موسیقی وزارت ارشاد به اداره اماکن سرازیر شده، اما در این مرحله موفق به کسب مجوز نهایی نشده‌اند.

وی تصریح کرد: سامانه‌های فروش بلیت و اغلب تهیه‌کنندگان آماده برگزاری کنسرت هستند و قطعاً به محض اینکه بتوانیم در این مرحله مجوز‌های نهایی را اخذ کنیم این آمادگی را داریم که در یک پروسه سه‌روزه نسبت به بازگشایی سامانه فروش بلیت و گشایش سالن‌های برگزاری کنسرت اقدامات لازم را انجام دهیم. این در حالی است که تمامی آنچه به آن اشاره کردم، به دلیل احترامی که همه هنرمندان و دست‌اندرکاران برگزاری کنسرت‌ها به آن متعهد هستند، در چارچوب ایام سوگواری شهادت حضرت فاطمه (س) نیست و هر آنچه اشاره شد درباره اجرا‌های زنده پس از این ایام عزیز و گرانقدر است که امیدوارم به نتیجه مطلوبی برسد.

منبع: مهر

انتهای پیام
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار