کد خبر: ۳۶۳۶۶
تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۵
نوسانات شدید دلار در روزهای اخیر، معامله‌گران ارزی را گیج و سردرگم کرده است.

قیمت دلار تحت تاثیر برجام| بازار ارز فروشان سردرگم شدند

نوسانات شدید دلار در روز‌های اخیر، معامله‌گران ارزی را گیج و سردرگم کرده. نوسانات رفت و برگشتی روز‌های اخیر، چشم انداز بازار را در مه فرو برده است و بخشی از معامله‌گران، خرید و فروش‌های خود را به تعویق انداخته‌اند.

نوسانات شدید دلار در روز‌های اخیر، معامله‌گران ارزی را گیج و سردرگم کرده است.

در حالی که در سه روز ابتدایی هفته، فروشندگان با قدرت دست بالاتر را در بازار داشتند، روز سه‌شنبه، زمانی برای حمله خریداران بود.

نوسانات رفت و برگشتی روز‌های اخیر، چشم انداز بازار را در مه فرو برده و موجب شده است که بخشی از معامله‌گران، خرید و فروش‌های خود را به تعویق بیندازند.

در چهارمین روز هفته، فشار خرید‌ها موجب شد قیمت دلار افزایشی شود. این افزایش قیمت در حالی صورت گرفت که روز دوشنبه، دلار حدود ۶۰۰ تومان ارازن شده بود.


بر اساس گزارش دنیای اقتصاد، از همان ابتدای روز سه‌شنبه، معامله‌گران سعی می‌کردند اخبار منفی رسیده از مذاکرات وین را برجسته کنند و افت بیشتر قیمت دلار را منطقی ندانند.

به عنوان مثال برخی معامله‌گران عنوان می‌کردند که اروپایی‌ها عنوان کرده اند که مذاکرات وین پیشرفت خاصی نکرده است و احتمال دارد که این دور از مذاکرات به نتیجه خاصی نرسد.

دسته‌ای از معامله‌گران به این تحلیل خبرگزاری رویترز استناد می‌کردند که «دیپلمات‌های ارشد» آلمانی، بریتانیایی و فرانسوی قدرت‌های بزرگ اروپایی در بیانیه‌ای در مورد مذاکرات جاری برجام در وین گفته اند که «زمان به سرعت رو به پایان است و پیشرفت سریع در مذاکرات دیده نمی‌شود.»

این اتفاق در حالی رخ داد که در روز‌های ابتدایی هفته، بازیگران ارزی خوش‌بینی محتاطانه‌ای نسبت به روند احیای برجام پیدا کرده بودند. آن‌ها احساس می‌کردند که گفتگو‌ها شروع شده است و دو طرف در حال تلاش برای پیدا کردن یک زبان مشترک هستند. با این حال، روز سه‌شنبه اوضاع به طور کلی متفاوت بود.

این اتفاق در حالی رخ داد که گفته می‌شد نماینده آمریکا در مذاکرات هسته‌ای نیز به وین سفر کرده است.

سفر او می‌توانست نشان‌دهنده پیشرفت گفتگو‌ها باشد، ولی به نظر می‌رسید باتوجه به اینکه خبر‌های مثبتی از مذاکرات منتشر نشد، معامله‌گران تصمیم گرفتند در موقعیت خرید قرار بگیرند.

انتهای پیام
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار