کد خبر: ۳۶۴۲۶
تاریخ انتشار: ۲۵ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۷
کیفیت هوای پایتخت، امروز (پنجشنبه) از لحاظ غلظت آلایندگی ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون با شاخص لحظه‌ای ۱۲۸، در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد.

تهران سیاه شد| در خانه بمانید

میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت هشت صبح امروز نیز روی شاخص ۱۲۸ در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۷۱، اُزن با شاخص ۱۳، دی اکسید نیتروژن با شاخص ۸۶ و مونوکسیدکربن با شاخص ۳۴ است.

ادامه وضعیت ناسالم برای هوای تهران
ایستگاه پونک با شاخص ۹۶ و دانشگاه شهیدبهشتی منطقه یک با شاخص ۹۸ طی ۲۴ ساعت گذشته از لحاظ آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون، کمترین آلایندگی را به ثبت رساندند.

همچنین ایستگاه سوهانک منطقه یک با شاخص ۱۶۲،    شهرداری منطقه۱۹ با شاخص ۱۵۹، شهرداری منطقه۱۵ با شاخص ۱۵۷و شهرداری منطقه ۱۹ با شاخص ۱۷۰ نیز ایستگاه‌هایی هستند که از لحاظ آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون بیشترین آلایندگی را ثبت کردند.

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

از ابتدای امسال سه روز هوای پاک، ۱۹۵ روز هوای قابل قبول یا همان سالم و ۶۷ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و ۶ روز هوای ناسالم برای همه گروه‌ها در تهران به ثبت رسیده است.

انتهای پیام
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار