کد خبر: ۳۶۵۵۰
تاریخ انتشار: ۲۸ آذر ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۲
استاندار فارس با تاکید بر اینکه در آینده نزدیک اجازه خروج ماده معدنی خام از استان را نخواهیم دادنوان کرد: بر اساس مصوبه شورای معادن استان هر معدنی که در فارس فعالیت می‌کند، موظف است صنایع وابسته را درراستای تکمیل زنجیره تولید ایجاد کند.

اکتشافات معدنی با توزیع عادلانه در استان فارس انجام شود

دکتر محمد هادی ایمانیه، در جلسه شورای معادن استان، تاکید کرد: اکتشافات معدنی باید با وسعت بیشتر و توزیع عادلانه در سراسر استان انجام شود و هیچ منطقه‌ای از این اکتشافات بی بهره نماند.
استاندار فارس با بیان اینکه اکتشافات معدنی نیازمند همکاری دولت و بخش خصوصی است، اظهار داشت: نمی‌توان در این زمینه تنها متکی به اقدامات ایمیدرو بود.
وی در ادامه تصریح کرد: هم اکنون ۵۶ هزار متر مربع از اراضی استان با هدف اکتشافات معدنی در اختیار ایمیدور قرار گرفته که باید برنامه ریزی زمان بندی شده برای به نتیجه رسیدن این اکتشافات ارائه و تکلیف مشخص شود.

نماینده عالی دولت در استان فارس ضمن اعلام حمایت از سرمایه‌گذاران در استان، به این نکته اشاره کرد که صداقت و شفافیت سرمایه‌گذار لازمه شکل‌گیری حمایت مجموعه مدیریتی استان است.
وی تاکید کرد: به هیچ عنوان اجازه سواستفاده را به افرادی که از معاون بهره برداری می‌کنند، نخواهیم داد.
دکتر ایمانیه با تاکید بر اهمیت ایجاد صنایع تبدیلی عنوان کرد: بر اساس مصوبه شورای معادن استان هر معدنی که در فارس فعالیت می‌کند، موظف است صنایع وابسته را درراستای تکمیل زنجیره تولید ایجاد کند.
وی یادآور شد: در آینده نزدیک اجازه خروج ماده معدنی خام از استان را نخواهیم داد.
استاندار فارس شکل‌گیری زنجیره تولید در حوزه معدن را زمینه ساز ایجاد اشتغال، تولید ارزش افزوده و دستیابی به رشد ۸ درصدی استان دانست.
وی با اشاره به اینکه مدیریت ارشد جدید در استان معتقد است فارس استانی دانشگاهی و علمی است، از متولیان حوزه معدن خواست در این حوزه نیز از توان دانشگاه‌های استان بهره گرفته و مانع اقدامات غیرعلمی و غیر کارشناسی شوند.

انتهای پیام
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار