کد خبر: ۳۶۵۶۸
تاریخ انتشار: ۲۸ آذر ۱۴۰۰ - ۱۹:۲۰
اخبار اقتصادی|بیت کوین|بررسی نمودار کندلی بیت کوین
پادشاه ارزهای دیجیتال علی‌رغم داده‌های درون شبکه و شرایط مناسب تکنیکالی همچنان در مدار نزول قرار دارد. شواهد حاکی از برگشت قیمت از نواحی ۴۲هزار و افزایش تقاضا برای بیت‌کوین است.

بررسی نمودار کندلی بیت کوین

 بعد از جلسات فدرال رزرو به جرات می‌توان گفت بیت‌کوین تحت فشار جدی فروش قرار گرفته است؛ زیرا دیدگاه سرمایه‌داران بزرگ آمریکایی به شدت به نرخ بهره و تورم آمریکا بستگی دارد و از آنجا که طبق آخرین جلسات فدرال، احتمالا دولت بایدن سیاست انقباض پولی را در پیش گیرد، بنابراین وجود هیجان فعلی فروش کاملا طبیعی است. در ادامه، بر اساس کندل‌های روزانه و سطوح عرضه و همچنین تقاضای عملکرد قیمتی ناحیه برگشت احتمالی بیت‌کوین بررسی می‌شود.

با تمرکز بر نمودار بالا می‌توان تحلیل زیر را مرحله به مرحله برای بیت‌کوین ارائه داد:

۱: در مستطیل شماره یک شاهد برخورد کندل قرمزرنگ بیت‌کوین به ناحیه ۴۱-۴۲ هزار دلار هستیم؛ ناحیه‌ای که پیش از این، کندل‌های بزرگ و قدرتمندی در آن محل معامله شده‌اند؛ بنابراین می‌توان این ناحیه را ناحیه پرتقاضای پرایس اکشنی در نظر گرفت.

۲. در مستطیل شماره دو شاهد افزایش فشار فروش هستیم که توسط چند کندل سایه‌دار تثبیت شده است؛ بنابراین می‌توان این ناحیه را ناحیه پر عرضه بیت‌کوین در نظر گرفت؛ یعنی محدوده ۵۸ تا ۶۰ هزار دلار.

۳. در حال حاضر طبق نمودار بیت‌کوین در یک کنج نزولی زردرنگ در حال حرکت است که ادامه جهت بازار به شکستن کف یا سقف این نمودار بستگی دارد.

۴. در مستطیل شماره سه شاهد ایجاد کندل پین بار در سقف کنج هستیم که از لحاظ تکنیکالی فشار فروش را به دنبال دارد و این اتفاق نیز افتاده است.

۵. در مربع شماره ۵ که کندل روزانه امروز است (تاریخ تنظیم این گزارش) شاهد افزایش فروش هستیم و در صورتی که این کندل نیز با سایه بالایی بسته شود می‌توان دو سناریو زیر را در نظر گرفت

الف: احتمالا بیت‌کوین با حمله به کف کنج تا ناحیه ۴۲ هزار به اصلاح خود ادامه دهد.

ب: (سناریو محتمل‌تر) بیت‌کوین تا کف کنج نزولی پایین بیاید یعنی محدوده ۴۵ هزار دلار خط سفیدرنگ و با باز شدن بازار‌های جهانی در روز آینده و در نظر گرفتن داده‌های درون شبکه مناسب می‌توان انتظار رشد تا سقف کنج یعنی ۴۹ هزار دلار را داشت.

انتهای پیام
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار