کد خبر: ۳۶۵۸۸
تاریخ انتشار: ۲۹ آذر ۱۴۰۰ - ۰۷:۲۵
رییس انستیتو پاستور ایران گفت: مهمترین نکتنه در بحث مقابله با اومیکرون استفاده از ماسک است، زیرا انتقال این سویه بسیار بیشتر از سویه‌ها است.

مهمترین ابزار مقابله با امیکرون

 علیرضا بیگلری با بیان اینکه امروز (یکشنبه) اولین مورد واریانت امیکرون به روش توالی یابی در انستیتو پاستور ایران مورد تایید قرار گرفت، افزود: با توجه به شیوع واریانت امیکرون در تعدادی از کشور‌های جهان، آزمایشگاه مرجع کووید ۱۹ در انستیتو پاستور ایران کیت ویژه تشخیصی این واریانت را طراحی و در بین تعدادی از آزمایشگاه‌های منتخب شبکه ملی آزمایشگاه‌های کووید ۱۹ کشور که شامل بیش از ۵۰۰ آزمایشگاه است، توزیع کرد.

وی ادامه افزود: بعد از دریافت نمونه‌های مشکوک، کار توالی یابی را انجام شد که امروز صبح اولین مورد واریانت امیکرون به روش توالی یابی در انستیتو پاستور ایران مورد تایید قرار گرفت. با توجه به تایید این موضوع امیدواریم که با رعایت پروتکل‌ها و تدوین سیاست‌های صحیح بتوانیم شاهد آن باشیم که با توجه به حجم بسیار خوب واکسیناسیونی که در کشورصورت گرفته است با این واریانت به صورت جدی مقابله خوبی شود.

 محمد هاشمی سرپرست مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز یکشنبه مشاهده سویه اومیکرون کرونا در ایران را تایید کرد.

محمدمهدی گویا رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز گفت، به جز یک موردی که نتیجه آزمایش او بامداد امروز (یکشنبه) مثبت بود، ۲ مورد مشکوک به ابتلا به سویه جدید اومیکرون نیز در ایران وجود دارد.

کمال حیدری معاون بهداشت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز گفت، نخستین مبتلا به اُومیکرون در ایران فردی ساکن تهران است از امارات متحده عربی وارد کشور شده است.

انتهای پیام
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار