کد خبر: ۳۶۶۶۷
تاریخ انتشار: ۳۰ آذر ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۸
ضیاییان گفت: طی امروز و فردا (۳۰ آذر و اول دی) بندرعباس با دمای ۲۷ و ۲۸ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و زنجان و تبریز با دمای ۵ و ۴ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان‌ کشور هستند.

گزارش هواشناسی ۳۰ آذر ۱۴۰۰ |۱۶ استان امروز برفی و بارانی می‌شوند

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از بارندگی در ۱۶ استان طی امروز خبر داد و گفت: در نیمه شمالی کشور از فردا (اول دی‌) کاهش محسوس دما و تشدید بارش‌ پیش‌بینی می‌شود.

صادق ضیاییان رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا گفت: با ادامه فعالیت سامانه بارشی امروز (۳۰ آذر) در استان‌های چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، نیمه شرقی خوزستان، بوشهر، نیمه شمالی فارس، یزد، شمال کرمان، خراسان شمالی، خراسان رضوی و خراسان جنوبی و به‌صورت پراکنده در استان‌های اصفهان، آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی، غرب کردستان، قزوین، البرز و تهران بارش برف و باران، وزش باد شدید موقت و در برخی مناطق جنوبی کشور وقوع رعد و برق پیش‌بینی می‌شود که شدت بارش‌ها تا اواسط روز و در شرق خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری و شمال غرب فارس است.

او افزود: از اواسط روز ضمن تضعیف سامانه بارشی و عبور از مناطق مذکور، در شرق و شمال شرق کشور به فعالیت خود ادامه خواهد داد.

ضیاییان ادامه داد: از چهارشنبه تا شنبه (۱ تا ۴ دی) نفوذ هوای سرد و کاهش محسوس دما در نیمه شمالی کشور سبب تشدید بارش‌ها در استان‌های ساحلی خزر و بارش پراکنده برف در شمال غرب کشور پیش‌بینی می‌شود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا با اشاره به ورود سامانه بارشی به کشور گفت: روز شنبه (۴ دی‌) با ورود سامانه بارشی علاوه بر شمال غرب و سواحل شمالی، مناطق غرب، جنوب غرب، مرکز و استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی نیز بارش برف و باران خواهند داشت. این سامانه یکشنبه (۵ دی‌) در شمال شرق کشور فعال خواهد بود سپس از کشور خارج می‌شود. امروز در شمال غرب کشور و استان‌های ساحلی خزر وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

به گفته ضیاییان، روزهای چهارشنبه و پنج‌شنبه (۱ و ۲ دی‌) خلیج فارس و دریای عمان و از چهارشنبه تا شنبه (۱ تا ۴ دی‌) دریای خزر مواج خواهد بود.

انتهای پیام
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار