کد خبر: ۳۶۶۷۶
تاریخ انتشار: ۳۰ آذر ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۱
با شیوع سویه اومیکرون کرونا در کشورهای مختلف، بسیاری از مقامات بهداشتی بر مراقبت‌های بیشتر تاکید کرده‌اند تا بار دیگر مانند سویه دلتا ابتلا و مرگ افراد افزایش نیابد.

فوری: علائم امیکرون شناسایی شد

کرونا اومیکرون در کشور‌های زیادی از جمله ایران منتشر شده است. اما آیا علائم کرونا اومیکرون با سویه‌های دیگر فرق دارد؟

با شیوع سویه اومیکرون کرونا در کشور‌های مختلف، بسیاری از مقامات بهداشتی بر مراقبت‌های بیشتر تاکید کرده‌اند تا بار دیگر مانند سویه دلتا ابتلا و مرگ افراد افزایش نیابد.

آنطور که حسن صالحی، متخصص بیماری‌های عفونی درباره شدت امیکرون نسبت به سویه دلتا به باشگاه خبرنگاران گفته: «این نوع از کرونا خفیف‌تر است، اما به دلیل سرعت بالای ابتلا امکان افزایش بیماران بد حال و تعداد بستری‌ها در مدت کوتاهی وجود دارد، احتمال ابتلای افرادی که تا به امروز واکسینه نشده‌اند بالا است.».

اما علائم اومیکرون چیست و چگونه می‌توانیم بفهمیم به اومیکرون مبتلا شدیم؟ آنطور که سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده اومیکرون همان علائم شناخته‌شده کرونا را دارد. از جمله این علائم می‌توان به سرفه مستمری که قبلا نبوده، تب، از دست رفتن بویایی و چشایی اشاره کرد.

کرونا اومیکرون همانند گونه‌های قبلی باعث بروز خستگی و کاهش انرژی بدن می‌شود؛ به طوری که منجر به مختل شدن فعالیت‌های روزانه افراد می‌شود. همچنین سرفه خشک نیز از علائم کرونا اومیکرون گزارش شده است.

دنیای اقتصاد نیز در گزارشی از علائم کرونا اومیکرون نوشته: افراد مبتلا به گونه اومیکرون به جای گلو درد دچار خارش گلو می‌شوند که غیر عادی به نظر می‌رسد. با وجود این که خارش گلو و گلو دردی مشابه یکدیگر دارند، اما خارش گلو بیشتر با تحریک گلو همراه است.

در ادامه این گزارش و علائم کرونا اومیکرون آمده، از زمان آغاز شیوع گونه اومیکرون تا کنون تب یکی از علائم رایج آن در نظر گرفته شده است. تب ناشی از گونه‌های پیشین ویروس کرونا به مدت طولانی‌تری ماندگارند در حالی که تب ناشی از گونه جدید اومیکرون معمولاً خفیف است. همچنین از علائم کرونا اومیکرون تعریق شبانه و بدن درد نیز گزارش شده است.


راه مقابله با اومیکرون


البته تشخیص قطعی کرونا از هر نوع که باشد، بر اساس آزمایش مشخص می‌شود. در برخی افراد علامت ممکن است یا ظاهر نشوند یا خیلی خفیف باشند، اما همین افراد می‌توانند دیگران را مبتلا کنند.

در مجموع آنچه متخصصان برای مقابله با کرونا اومیکرون روی آن تاکید دارند واکسیناسیون و رعایت پروتکل‌های بهداشتی است.

انتهای پیام
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار