کد خبر: ۳۶۶۸۴
تاریخ انتشار: ۳۰ آذر ۱۴۰۰ - ۱۸:۱۴
رئیس سازمان غذا و دارو گفت: با دستور رئیس جمهور، ارزی که برای دارو نیاز بود تامین شد، همچنین با توجه به کنترلی که انجام شده کمبود دارویی ما نسبت به سال گذشته بسیار کمتر است.

ارز دارو تأمین شد| حل مشکل کمبود دارو در کشور

 بهرام دارایی رئیس سازمان غذا و دارو، با اشاره به برخی از اظهارات مطروحه درخصوص کمبود بی‌سابقه دارو در کشور، اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین کار‌های روزانه ما در سازمان غذا و دارو پایش و کنترل کمبود‌های دارویی در کشور است و جلسات متعددی در این خصوص برگزار و وزیر بهداشت دستورات لازم را صادر می‌کند.

دارایی ادامه داد: خوشبختانه با پیگیری‌های انجام شده و با دستور رئیس جمهور، ارزی که برای دارو نیاز بود تامین شد، همچنین با توجه به کنترلی که انجام شده کمبود دارویی ما نسبت به سال گذشته بسیار کمتر است. البته تلاش می‌کنیم این کمبود‌ها به خصوص داروی بیماران خاص را به حداقل برسانیم.

رئیس سازمان غذا و دارو تصریح کرد: در حال حاضر ما برای یک ماه ۴۰ تا ۵۰ کمبود دارو داریم به این معنا که ظرفیت آن‌ها برای یک ماه است و باید داروی مورد نیاز را تامین کنیم بنابراین اولویت خود را در تامین این دارو‌ها می‌گذاریم.

وی عنوان کرد: همه اقدامات لازم انجام شده تا کمبود‌های دارویی را برای دی و بهمن ماه به حداقل برسانیم و امیدواریم حمایت‌ها ادامه داشته باشد تا آخر سال بتوانیم کمبود‌ها را کنترل کنیم.

دارایی خاطرنشان کرد: در سراسر دنیا هم در اقلامی حدود ۴۰ تا ۵۰ دارو کمبود وجود دارد که به عوامل متعددی همچون تامین‌کننده، مواد اولیه و موارد این‌چنینی مربوط می‌شود. ما هم بحث‌های ارزی و انتقال ارز را داریم، اما جای نگرانی نیست.

انتهای پیام
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار