کد خبر: ۳۷۵۸۶
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۴۰۰ - ۲۰:۳۵
نرخنامه جدید میادین میوه وتره‌بار نشان می‌دهد که قیمت انواع خرما در این مراکز خرید، ظرف ۸ ماه گذشته تا ۵۵ درصد رشد داشته است.

گرانی بی سابقه خرما|قیمت خرما ۵۰ درصد گران شد

 قیمت خرما از ابتدای امسال به‌طور میانگین، ۵۰ درصد افزایش یافته است.
نرخنامه جدید میادین میوه وتره‌بار نشان می‌دهد که قیمت انواع خرما در این مراکز خرید، ظرف ۸ ماه گذشته تا ۵۵ درصد رشد داشته است. مقایسه قیمت‌های امروز خرما با نرخ ماه‌های ابتدایی امسال حاکی از افزایش ۵ تا ۱۰ هزار تومانی قیمت هر کیلو از انواع خرما در میادین است.

ارزان‌ترین نوع خرمای عرضه شده در میادین، براساس نرخنامه جدید، خرمای دشتستان است که هر کیلو از آن ۲۲ هزار تومان به فروش می‌رسد، گران‌ترین نیز پیارم ممتاز است که هر کیلو از آن ۸۰ هزار تومان قیمت خورده است.

خرمای مضافتی بم نیز از ارقام به نسبت گران‌قیمت خرماست که برای هر کیلو ممتاز آن در نرخنامه قیمت ۴۱.۵۰۰ تومان تعیین شده است. اما مقایسه قیمت خرما در میادین میوه وتره‌بار با مغازه‌های سطح شهر و حتی فروشگاه‌های زنجیره‌ای حاکی از اختلاف زیاد قیمت‌هاست.

در بازار بسته‌های ۴۵۰ گرمی خرمای مضافتی بم بین ۵۰ تا ۶۰ هزار تومان قیمت خورده که در نتیجه، قیمت هر کیلو از این نوع خرما تا ۱۲۰ هزار تومان می‌رسد. قیمت پیارم از این هم بالاتر است و برای هر کیلوگرم از این نوع خرما بین ۱۶۰ تا ۲۵۰ هزار تومان باید بپردازید.

بسته‌های ۴۵۰ گرمی این نوع خرما در بعضی برندها تا ۱۰۵ هزار تومان و اگر بسته‌بندی آن خاص باشد تا ۱۴۰ هزار تومان به فروش می‌رسد. خاصویی و زاهدی هم کمتر از ۷۵ هزار تومان فروخته نمی‌شوند و قیمت ۹۰ هزار تومانی هم برای آن‌ها دیده می‌شود. قیمتی که تا اوایل امسال نهایتا ۶۵ هزار تومان بود.

مقایسه قیمت‌های امروز انواع خرما با نرخ‌های اوایل امسال، بر مبنای آماری که گردآوری کرده‌اند، نشان می‌دهد؛ گران‌ترین ارقام خرما در کشور یعنی پیارم و کبکاب در اردیبهشت امسال نهایتا ۱۰۰ هزار تومان قیمت داشتند که در ۸ ماه گذشته قیمت آن‌ها تا ۱۵۰ درصد رشد داشته است.
در میادین، اما رشد قیمت این رقم از خرما ۱۸ درصد بوده که در مقایسه با دیگر انواع خرما رشد قیمت کمتری را نشان می‌دهد. هر کیلو از این خرما تا اردیبهشت ۵۹ هزار تومان قیمت داشت که درآخرین نرخنامه به ۶۵ تا ۷۹ هزار تومان برای نوع ممتاز رسیده است.

انتهای پیام
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار