کد خبر: ۳۸۰۶۷
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۴۰۰ - ۱۹:۳۴
رئیس سازمان خصوصی‌سازی در نامه‌ای به رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار از لغو فروش بلوکی سهام هلدینگ خلیج‌فارس خبر داده است.

فروش بلوکی سهام هلدینگ خلیج فارس لغو شد

حسین قربانزاده، رئیس سازمان خصوصی‌سازی امروز (چهارشنبه) در نامه‌ای به «مجید عشقی»، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار موارد جدیدی را نسبت به عرضه بلوکی هلدینگ خلیج فارس اعلام کرد و افزود: پیرو نامه ۲۲ دی ماه این سازمان با موضوع درخواست عرضه ۱۵ از کل سهام شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس و نظر به اینکه با انقضای مهلت مقرر جهت ارسال تقاضا و مستندات بررسی اهلیت تقاضا تنها یک تقاضا واصل شده است که با توجه به اهمیت، ارزش و حجم مزبور امکان حصول رقابت لازم جهت تامین منافع دولت و بیت المال را مخدوش ساخته است، انصراف این سازمان از عرضه مذکور و الغای اثر از مکاتبات مورد اشاره؛ اعلام می‌شود.

در این زمینه «حسین قربانزاده»، رئیس سازمان خصوصی سازی در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا اعلام کرد: جزییات دقیق این انصراف در نامه اعلام شده و اکنون تصمیم جدیدی برای نحوه این عرضه اتخاذ نشده است.

وی گفت: تصمیم‌گیری برای روش عرضه این هلدینگ بزرگ به هیات واگذاری، محول می‌شود تا بتوانند تصمیم‌گیری درستی را برای این شرکت اتخاذ کنند و نوع واگذاری در آنجا تعیین خواهد شد.

انتهای پیام
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: