کد خبر: ۳۸۱۰۳
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۴
نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: افرادی که به دنبال ایجاد گلخانه هستند باید با سرعت مجوز دریافت کنند و فعالیت خود را آغاز کنند.

شورای راهبردی توسعه گلخانه‌ها با جدیت وارد عمل شود

به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری البرز، مجتبی عبداللهی در جلسه شورای راهبردی توسعه گلخانه‌های استان که در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، با اشاره به ضرورت تغییر رویکرد کشاورزی سنتی، افزود: باید تا جای ممکن موانع توسعه گلخانه‌ها در استان برطرف شود.
وی ادامه داد: این نوع کشت بهره وری بالا، افزایش تولید، صرفه جویی در مصرف آب و ایجاد اشتغال و درآمدزایی گسترده را همراه دارد.
عبداللهی گفت: جهادکشاورزی استان باید با استفاده از ظرفیت فرمانداری‌ها نظارت جدی بر روند ساخت و ساز‌های غیرمجاز داشته باشند.
وی افزود: اینکه اراضی زراعی و کشاورزی تغییر کاربری داده می‌شوند و به باغ ویلا تبدیل می‌شوند، پذیرفتنی نیست.
استاندار البرز گفت: افرادی که به دنبال ایجاد گلخانه هستند باید با سرعت مجوز دریافت کنند و فعالیت خود را آغاز کنند.
وی افزود: نوع کشتی که در استان صورت می‌گیرد باید با مطالعات دقیق و در در چارچوب ضوابط و مقررات باشد تا علاوه بر صرفه اقتصادی، افزایش تولید با توجه به شرایط اقلیمی را داشته باشیم.
عبداللهی گفت: باید از تکنولوژی‌های نوین بهره برداری شود تا ارزش افزوده بیشتری نصیب کشاورزان شود.
وی افزود: جهادکشاورزی باید به فعالان این بخش مشاوره‌های تخصصی و کارشناسی بدهد و گلخانه داران را رها نکند همچنین کشاورزان سنتی را توجیه کند.
استاندار البرز اضافه کرد: ضرورت دارد که در البرز مرکز پایش داشته باشیم و کیفیت محصولات را مورد بررسی قرار دهیم.
وی گفت: باید نمایشگاه محصولات ارگانیک در استان و شهرستان‌های البرز راه اندازی شود و محصولات شاخص استان شناسایی و تولید آن‌ها مورد حمایت قرار گیرد.
عبداللهی افزود: ضرورت دارد که درصدد توسعه صادرات محصولات باغی و کشاورزی باشیم و باید موانع این امر را برطرف کنیم.

انتهای پیام
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار