کد خبر: ۳۸۱۱۲
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۴۰۰ - ۲۰:۰۳
قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی، گفت: طرح درج قیمت تولید کننده بر روی کالا در حال پیشرفت و حمایت فعالان اقتصادی از آن نیز بیشتر شده است.

جزئیات نحوه اجرای طرح درج قیمت تولید کننده

محمد صادق مفتح، قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی، درباره روند اجرای طرح درج قیمت تولید کننده بر روی کالا، گفت: وزارت صمت بستر مناسبی برای شنیده شدن دغدغه‌های فعالان اقتصادی و افکار عمومی در پروژه درج قیمت تولیدکننده فراهم آورده است، این پروژه هر روز پیشرفت بیشتری می‌کند و حمایت فعالان اقتصادی از پروژه روز به روز بیشتر می‌شود.

وی افزود: پروژه بزرگ و زیربنایی و گسترده‌ای مانند پروژه تغییر مبنای قیمت گذاری روی کالا‌ها از قیمت مصرف کننده به قیمت تولیدکننده مستلزم برنامه ریزی اولیه و نگاه همه جانبه به مسایل مهم است.

*پیش بینی مسایل بازار و توزیع کنندگان در اجرای پروژه درج قیمت تولیدکننده

قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی پیش بینی مسایل بازار و توزیع کنندگان را از دیگر محور‌هایی دانست که باید مورد توجه قرار بگیرد و افزود: این پروژه در بخش تئوری با محوریت موسسه مطالعات مورد تحلیل قرار گرفته است و در حوزه عمل با معاونت تخصصی موضوع مشورت و جلسات مختلف برگزار شده است.

*توجیه افکار عمومی و ذینفعان پروژه درج قیمت تولیدکننده

مفتح افزود: در سطح اجرا نیز با ذینفعان پروژه اعم از افکار عمومی، تولیدکنندگان و توزیع کنندگان جلسات برگزار شده و البته باید تداوم داشته باشد تا مسایل و دغدغه‌ها شنیده شود و بستر‌های مختلف توجیه شوند.

مفتح اضافه کرد: باید نقد‌های لازم برای پخته شدن پروژه و اجرای آن با دقت لازم انجام گیرد که البته تاکنون از تجربیات فعالان و بخش خصوصی استفاده شده است.

وی افزود: وزارت صمت برای ادامه پروژه تردیدی ندارد و پروژه به صورت منظم و مستمر جلو می‌رود و هر چقدر جلوتر می‌رویم حمایت فعالان اقتصادی و بخش خصوصی (اعم از تولیدکنندگان، توزیع کنندگان و اصناف) بیشتر می‌شود.

انتهای پیام
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: