کد خبر: ۳۸۱۷۵
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۴۰۰ - ۲۰:۲۰
در نشست هم اندیشی استاندار فارس با امام جمعه شیراز، نمایندگان شیراز در مجلس، شهردار شیراز و اعضا شورای شهر موضوعات مهم در راستای توسعه و پیشرفت شیراز با محوریت هم افزایی و همکاری، بررسی شد.

هم افزایی در راستای پیشرفت و توسعه شیراز

به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس، در نشستی با حضور امام جمعه شیراز، استاندار فارس، نمایندگان شیراز در مجلس شورای اسلامی، شهردار شیراز و اعضا شورای اسلامی شهر شیراز مسائل و موضوعات مختلف در حوزه توسعه و پیشرفت شهرستان شیراز مورد بحث، بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.

دکتر محمد هادی ایمانیه، در این نشست با تاکید بر اهمیت هم افزایی و همکاری در تحقق اهداف مختلف توسعه‌ای، خاطرنشان کرد: کلانشهر شیراز به عنوان سومین حرم اهل بیت (ع) و همچنین با دارا بودن ظرفیت‌های عمیق فرهنگی، تاریخی، علمی و دانشگاهی، گردشگری و... با همراهی و همکاری مسئولان می‌تواند همانگونه که مقام معظم رهبری تاکید کرده‌اند همواره در قله باشد.

استاندار فارس با اشاره به اینکه ظرفیت‌های کم نظیر سرمایه‌گذاری در شیراز با برنامه‌ریزی دقیق مجموعه‌های مربوطه می‌تواند تحول اقتصادی درخور توجهی ایجاد کند عنوان کرد: توجه به اجرای پروژه‌های بزرگ سرمایه گذاری همچون شهر سلامت و سایر موارد در شیراز باید در دستور کار مدیریت شهری و شورای شهر باشد.

وی همچنین بر لزوم همکاری سایر مجموعه‌ها برای تحقق سرمایه گذاری های کلان در شیراز تاکید کرد.
توجه به کمربندی جنوب شیراز و همچنین تکمیل خط دوم انتقال آب از سد درودزن به شیراز از موضوعاتی بود که استاندار فارس خواهان همکاری مدیریت شهری و نمایندگان مجلس برای به نتیجه رسیدن آن شد.
وی همچنین با اشاره به اهمیت موضوعات حوزه آبرسانی عنوان کرد: تعیین تکلیف سد تنگ سرخ، سد شش پیر، موضوع انتقال آب از خلیج فارس به کوار و شیراز نیز باید با فوریت بیشتری در دستور کار متولیان امر قرار گیرد.


به اعتقاد دکتر ایمانیه یکی از مباحثی که باید در شهرستان شیراز و به ویژه در شهر شیراز مورد توجه باشد موضوع فاضلاب و تکمیل و احداث تصفیه‌ خانه‌ها است. وی در این خصوص همچنین به بوی نان مطبوع ناشی از فاضلاب در جنوب شهر شیراز اشاره کرد و گفت: این مسئله در سال‌های گذشته تنها در حد حرف باقی مانده اما انتظار میرود با همکاری مدیریت شهری و دستگاه های مربوطه شاهد رفع این معضل باشیم.
احداث دهکده لجستیکی قطار، تکمیل خط راه آهن شیراز به بوشهر از دیگر مواردی بود که نماینده عالی دولت در استان فارس در این جلسه به آنها اشاره کرد.

استاندار فارس تاکید کرد: در برنامه های توسعه شهر شیراز باید اولویت گردشگری و زیارت مد نظر قرار گیرد.
وی همچنین به اهمیت تقسیم کار و توجه به اجرای نقشه مهندسی فرهنگی در شیراز اشاره کرد.
راه اندازی ترمینال شمال غرب شیراز، اجرای تعهدات مربوط به آزاد راه از سوی مدیریت شهری، اتصال کوهسار به آزاد راه بزرگراه شیراز گویم و اتصال آن به آزاد راه نیز از دیگر مواردی بود که با تاکید استاندار فارس در این جلسه مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.

وی با اشاره به رویکردهای دولت سیزدهم از مدیران شهری، نمایندگان مردم در پارلمان شهری شیراز و نمایندگان مجلس خواست مسئله محرومیت زدایی را با برنامه های عملیاتی و مستمر مورد توجه قرار دهند.

دکتر ایمانیه استفاده از ظرفیت اوراق مشارکت را از راه های مناسب برای پیشبرد پروژه‌های حائز اهمیت در شیراز برشمرد و خواهان فراهم کردن بستر مناسب برای بهره مندی از این ظرفیت شد.

استاندار فارس با تاکید مجدد بر لزوم هم افزایی و همکاری اظهار کرد: بی تردید برگزاری جلسات با دستگاه های اجرایی همچون علوم پزشکی، آموزش و پرورش، نیروی انتظامی، ورزش و جوانان و... نقشی تاثیرگذار در رفع مشکلات و سرعت بخشیدن به امور اجرایی خواهد داشت.

انتهای پیام
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار