کد خبر: ۳۸۱۷۷
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۴۰۰ - ۲۱:۲۳
نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: مدیران سازمان بورس به جای فرافکنی باید با برنامه ریزی صحیح و به موقع ، حافظ سرمایه‌های مردم باشند.

خبر خوش برای بورس بازان| بورس تذکر گرفت

شهباز حسن پور بیگلری با اشاره به اینکه تعیین تکلیف وضعیت بازار سرمایه از مطالبات اساسی مردم بوده و نمایندگان مجلس وظیفه پیگیری درخواست‌های مردم و مطالبه آن‌ها را از مسئولان دارند به خانه ملت، گفـت: در جلسه کمیسیون اقتصادی مجلس با وزیر اقتصاد و رئیس سازمان بورس تاکید شد مسئولان باید به دنبال جبران خسارت‌های وارده به سهامداران باشند و بی تردید یک راه آن ایجاد ثبات بازار سرمایه است.

وی ادامه داد: مدیران سازمان بورس به جای فرافکنی باید با برنامه ریزی صحیح به موقع از سرمایه‌های مردم حراست و حفاظت کنند. از طرف دیگر بالاتر از سرمایه‌های مادی، سرمایه‌های معنوی یعنی اعتماد مردم بوده و گروه اقتصادی دولت باید با برنامه ریزی صحیح و اصولی مانع خدشه‌دار شدن اعتماد مردم شود. کما اینکه رئیس قوه قضاییه با اقدامات مثبت و رئیس دولت با سفر‌های استانی، گام‌هایی برای جلب اعتماد مردم برداشته اند، اما این مسیر باید تداوم پیدا کند.

این نماینده با بیان اینکه اخبار مثبتی از پیشرفت مذاکرات هسته‌ای شنیده می‌شود، افزود: قیمت نفت افزایش یافته و پیش بینی می‌شود ایران سال آینده تا ۱.۵ میلیون بشکه نفت بفروشد؛ لذا با توجه به این اتفاقات مثبت باید از بررسی شتاب زده لایحه بودجه ۱۴۰۱ پرهیز شود. از طرفی نباید به هر بهانه‌ای دست در جیب مردم کرد. طی ۲۰ سال گذشته حداکثر افزایش نرخ مالیات ۲۵ درصد بوده، اما در سال جاری برای مثال در استان کرمان ۱۲۸ درصد رشد کرد که موجب فرار سرمایه گذاران می‌شود.

به گفته حسن پور بیگلری، مجلس معتقد است هر چند کشور باید با درآمد‌های مالیاتی اداره شود، اما نباید مالیات از تولیدکنندگان اخذ شود. بلکه باید جلوی فرار‌های مالیاتی را گرفت.

منبع: بورس پرس

انتهای پیام
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار