کد خبر: ۳۸۲۳۰
تاریخ انتشار: ۰۳ بهمن ۱۴۰۰ - ۲۲:۵۴
طی روز‌های گذشته قیمت بیت کوین سقوط ۵۰ درصدی را نسبت به ماه نوامبر سال گذشته به ثبت رسانده است.

داستان سقوط ۵۰ درصدی بیت کوین

بیت کوین به عنوان اصلی‌ترین ارز دیجیتال روز گذشته تا رقم ۳۴ هزار و ۴۲ دلار سقوط کرد. اگر چه پس از آن توانسته تا ۳۵ هزار و ۹۰۰ دلار بالا بیاید، اما با در نظر گرفتن رقم ۶۹ هزار دلاری برای بیت کوین در حدود دو ماه پیش، در نوامبر سال گذشته شاهد سقوط ۵۰ درصدی این ارز مجازی هستیم. دیگر ارز‌های مجازی هم در معاملات دیروز اوضاع خوبی نداشته به طوری که اتریوم ۱۲ درصد و سولانا و کاردانو هرکدام ۱۷ درصد از ارزش خود را از دست دادند.

هایدن هاگز، کارشناس موسسه آلفا اینپکت می‌گوید: دلیل فشار فروش در بازار بیت کوین به خاطر تلاش بیت کوین‌دار‌ها و در واقع سرمایه‌گذاران بازار ارز‌های مجازی برای نقد کردن پول خرید‌های اعتباری بوده است. درواقع آن‌ها مجبور بودند تا بیت کوین‌های خود را فروخته و وام اعتباری کوتاه‌مدتی که برای سرمایه‌گذاری گرفته‌اند را پس بدهند.


این کارشناس بازار ارز‌های مجازی می‌گوید: مدتی طول خواهد کشید تا بیت کوین و دیگر ارز‌های مجازی بتوانند کف‌سازی کرده و احتمالا دوباره روند رشد را از سر بگیرند. از ماه نوامبر تاکنون ۶۰۰ میلیارد دلار از ارزش بازار بیت کوین به باد رفته و یک تریلیون دلار هم از ارزش کل بازار ارز‌های مجازی جهان پاک شده است.

البته یکی از دلایل سقوط بازار ارز‌های مجازی و همچنین بعضی از بورس‌های بین‌المللی اقدام اخیر بانک مرکزی فدرال آمریکا بوده است. این بانک تصمیم گرفته زودتر از زمان مورد انتظار اجرای سیاست‌های پولی انبساطی را پایان داده و سیاست‌های انقباضی در پیش گیرد تا بتواند از این طریق تورم فزاینده در آمریکا را که حالا به بالاترین میزان ۳۰ سال گذشته رسیده کنترل کند.

البته در این مسیر اقدامات چینی‌ها و روس‌ها علیه فعالیت‌های مرتبط با ارز‌های مجازی بی تأثیر نبوده به گونه‌ای که چینی‌ها از چند ماه پیش استخراج ارز‌های مجازی در برخی استان‌های مهم این کشور را ممنوع کرده است.

منبع: فارس

انتهای پیام
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار