کد خبر: ۳۸۴۶۵
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۲
سرپرست اداره کل میراث فرهنگی استان فارس درباره ساخت سازه در باغ تاریخی عفیف‌آباد توضیح داد و گفت: سازه موقت و با حفظ حرایم این بنای تاریخی است.

سازه موقت برای ساخت فیلم در باغ تاریخی

موید محسن‌نژاد غروب امروز در حاشیه بازدید از باغ عفیف‌آباد با اشاره به واکنش‌هایی که در ساخت یک سازه در باغ تاریخی عفیف‌آباد مطرح شده است، اظهارداشت: در پی دلسوزی‌های مردم فرهنگ‌دوست و تاریخ‌دوست شیراز امروز در باغ عفیف‌آباد به صورت میدانی حضور یافته و از نزدیک سازه مطرح شده را دیدم؛ این سازه برای ساخت یک فیلم سینمایی تاریخی احداث شده است که با توجه به اینکه این فیلم درباره مردم شریف شیراز و فارس بوده بنا شده در شهر شیراز و مکان‌های مختلفی از این شهر اجرا شود.

وی با بیان اینکه برای ساخت فیلم به صورت موقت سازه‌ای در این باغ تاریخی احداث شده است، گفت: این فیلم تاریخی بناست که در شان مردم شیراز باشد و به همین دلیل یکی از فضاهایی که در این مدت مورد استفاده قرار می‌گیرد مجموعه باغ عفیف‌آباد است.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی استان فارس با تاکید بر موقت بودن سازه افزود: این سازه به عمارت باغ عفیف‌آباد هیچ ضربه و آسیبی نمی‌زند بلکه به شکل پرتابل است و فاصله لازم هم با بنا رعایت شده و در پایان پروژه نیز باید توسط تهیه‌کنندگان و با نظارت به صورت ایمن جمع‌آوری می‌شود.

وی با بیان اینکه در بازدید امروز نیز بر حفظ و حراست از عمارت و باغ عفیف‌آباد تاکید شده است، بیان کرد: استان فارس مهد تمدن و میراث فرهنگی‌ و تاریخی است و در حفظ و حراست از این میراث ماندگار تلاش می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه برای رفع دلسوزی‌ها مردم میراث دوست فارس یک ناظر از میراث فرهنگی به صورت دائم در همه لوکیشن‌های این فیلم‌ تاریخی حضور دارد، بیان‌ کرد: این ناظر هم بر رعایت حریم و حراست از بنای تاریخی نظارت و هم دغدغه دلسوزان را برطرف می‌کند.

 

محسن‌نژاد تاکید کرد: هر چند در این سازه از اسکلت بنایی استفاده شده اما بدون فندانسیون و موقت است و پایان پروژه با ایمنی کامل جمع‌آوری می‌شود.

وی در پایان اضافه کرد: به سهم خودم از همه مردم، هنرمندان و مسئولین در کشور و استان فارس که با مشارکت و هماهنگی برای به تصویر کشیدن فرهنگ غنی این مردم همت و همراهی داشته‌اند، سپاسگزارم.

انتهای پیام
برچسب ها: شیراز ، استان فارس ، فارس
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار