کد خبر: ۳۸۴۹۷
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ - ۲۰:۰۶
روش کلی استفاده از رمزپول براساس دانلود یک اپلیکیشن به‌عنوان کیف پول دیجیتال است.

چگونه از رمزپول استفاده کنیم؟

روش کلی استفاده از رمزپول براساس دانلود یک اپلیکیشن به‌عنوان کیف پول دیجیتال بدین صورت است:

۱-یک اپلیکیشن موبایلی به‌عنوان کیف رمزپول عرضه می‌شود و مردم آن را روی موبایل خود دانلود می‌کنند. این اپلیکیشن موبایلی با سامانه‌های بانکی ارتباط دارد و به آن‌ها متصل است و همچنین قابلیت شارژ و دشارژ کردن دارد. یعنی می‌توان تبدیل رمزریال به ریال را به راحتی به وسیله آن انجام داد.

۲-شما می‌توانید بخشی از پولی که در حساب بانکی‌تان دارید را به رمزریال تبدیل کنید. یعنی ۵۰۰هزار ریال پول شما در حساب‌تان مثلا تبدیل به ۵۰۰هزار رمزریال می‌شود و در کیف پول دیجیتال‌تان روی موبایل ذخیره می‌شود.

۳-مردم برای انتقال پول، مقدار لازم را از کیف رمزریال خود به کیف رمزریال فرد دیگر منتقل می‌کنند. این کار با اسکن یک بارکد دوبعدی (QR Code) برای دریافت آدرس کیف پول گیرنده وجه یا وارد کردن یک آدرس عمومی (شناسه، کدرشته) متعلق به گیرنده رمزریال امکان پذیر است. این آدرس عمومی معادل همان شماره کارت بانکی یا شماره حساب است.

۴-برای خرید کالا یا پرداخت هزینه یک خدمت هم می‌توان با دریافت آدرس کیف پول فروشنده یا شرکت خدماتی رمزریال را به کیف پول او به‌صورت آنی واریز کرد. انتقال رمزریال به‌خاطر شفافیت‌های درنظر گرفته شده محدودیت‌های فعلی نقل و انتقال پول در شبکه بانکی را نخواهد داشت.

انتهای پیام
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار