کد خبر: ۳۸۵۶۳
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۹
معاون سلامت و محیط کار وزارت بهداشت گفت: به ستاد ملی کرونا پیشنهاد دادیم که برای کلیه شاغلان تزریق دز سوم اجباری شود که امیدواریم این امر به صورت مصوبه دربیاید.

خبر مهم برای افراد واکسن نزده| دز سوم واکسن اجباری شد

محسن فرهادی معاون سلامت و کار وزارت بهداشت اظهار کرد: قرار بر این بود و هست که سینماها، تاتر و سالن های موسیقی چه در جشنواره فجر و چه قبل و بعد آن، در طرح مدیریت هوشمند بلیت را طوری به فروش برسانند که در محل فروخته نشود و اینترنتی از طریق سایت فروخته شود.

وی با بیان اینکه سایت فروش بلیت ها باید به سایت ایران من اتصال پیدا کند که طرح مدیریت هوشمند را پشتیبانی می کند، افزود: در این سامانه باید بلیت با کد ملی فروخته شود و سامانه ایران من با اطلاعات وزارت بهداشت تبادل اطلاعات می کند تا مشخص شود فرد خریدار بلیت واکسن تزریق کرده است یا واکسینه نشده است.

دومین عامل مرگ و میر در ایران این بیماری گران است


فرهادی ادامه داد: در صورتی واکسیناسیون کامل (حداقل دو دز) انجام شده باشد و فرد بیمار نباشد بلیت به او فروخته می شود.


وی با بیان اینکه فاصله ی بین صندلی هایی که مخاطبان آن از یک خانواده نیستند باید حداقل دو متر باشد و هر فضا برای هر فرد چهار متر باشد، تصریح کرد: در ورودی سالن ها باید ماسک کنترل شود و در تهویه مناسب باید تجمعات برگزار شود

معاون سلامت و کار وزارت بهداشت ادامه داد: سالن های سینما و تئاتر کوچک که تهویه مناسبی ندارند باید از قبل انتخاب شوند و اجازه نمایش نداشته باشند .

وی با اشاره به اینکه در صورتی که چنین مواردی رعایت شود می توان ادامه فعالیت داشته باشند و در غیر این صورت خلاف طرح مدیریت هوشمند خواهد بود، اظهار کرد: اگر با چنین شرایطی بلیت ها فروخته نشده باشند. مقصر کسانی هستند که این بلیت ها به این شکل را فروخته اند.

فرهادی ادامه داد: کرونا به خصوص اومیکرون دارای ویژگی انتقال سریع هستند و با ضرایب احتمالی آماری قابل مقایسه هستند و حتی اگر فردی واکسن زده باشد و ٨٠ درصد ایمنی گرفته باشد باز هم ٢٠ درصد ایمنی ندارد.

معاون سلامت و کار وزارت بهداشت بیان کرد: پس باید فاصله اجتماعی رعایت شود و اگر فاصله رعایت نشود احتمال بیماری افزایش پیدا کند زیاد است. در سالن های سینما، تاتر و موسیقی حداقل اقامت افراد دو ساعت است.

فرهادی افزود: شهروندان در صورت مشاهده برگزاری چنین تجمعاتی با شماره ١٩٠ تماس بگیرند و مسئول سینما در طرح مدیریت هوشمند به عنوان ناظر شناخته می شود و ناظر عالی نیز وزارت بهداشت است.

وی با اشاره به اینکه در صورت تخلف همکاران ما لازم به برخوردهای خاص هستند که شاید خوشایند نباشد، گفت: توصیه کلی من این است که با توجه به شرایط خطرناک فعلی اصلا از حضور در سینما ها، سالن ها کنسرت و تاتر و جشنواره فیلم فجر خودداری کرد و بلیت ها خریداری نشود.

معاون سلامت و کار وزارت بهداشت درباره برگزاری مراسم مذهبی اعتکاف گفت: درخواست ما این است که اعتکاف در شهر های قرمز و نارنجی برگزار نشود وشهر های زرد و آبی انجام شود . همچنین اعتکاف ضمن اینکه مراسم معنوی است با توقف آن مخالف هستیم.

وی با اشاره به اینکه برگزاری مراسم اعتکاف خطر بیشتری دارد چرا که فرد به روز با دیگران زندگی می کند و احتمال انتقال بیماری بیشتر است ، ادامه داد: پروتکل برای برگزاری مراسم اعتکاف را اعلام کردیم و نظرات خاص خود را دبیرخانه سلامت وزارت بهداشت امروز به ستاد ملی کرونا ابلاغ می کند.

فرهادی درباره دورکاری کارکنان تصریح کرد: واقعیت این است که اگر چند آیتم ساده استفاده از ماسک ، تزریق واکسن به خصوص تزریق دز سوم، فاصله گذاری و ... را رعایت کنیم میتوانیم به زندگی عادی خود ادامه دهیم.

وی با بیان اینکه برای تشویق مردم برای تزریق دز سوم تنها می توانیم به مردم خواهش می کنیم و توصیه کنیم، گفت: به ستاد ملی کرونا پیشنهاد دادیم که برای کلیه شاغلان تزریق دز سوم اجباری سود که امیدواریم این امر به صورت مصوبه دربیاید .

فرهادی گفت: در صورت تکمیل واکسیناسیون توسط شاغلین محدودیت های اعلام شده از سوی سازمان اداری استخدامی برای آن ها اعمال می‌شود.

انتهای پیام
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار