کد خبر: ۳۸۵۹۹
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۴:۰۰
وزیر صمت گفت: در یکی، دو مورد افزایش قیمت در لوازم خانگی داشتیم که تولیدکنندگان برای برگرداندن قیمت‌ها به قیمت سابق اعلام آمادگی کردند

لوازم خانگی به قیمت‌های سابق بازمی‌گردد

وزیر صمت تاکید کرد: در یکی، دو مورد افزایش قیمت در لوازم خانگی داشتیم که تولیدکنندگان برای برگرداندن قیمت‌ها به قیمت سابق اعلام آمادگی کردند.

سید رضا فاطمی امین گفت: اگرچه در دو سال اخیر افزایش قابل توجهی در قیمت لوازم خانگی داشتیم، اما در چند ماه گذشته این موضوع مدیریت شده است؛ در یکی، دو مورد افزایش قیمت داشتیم که تولیدکنندگان برای برگرداندن قیمت‌ها به سابق اعلام آمادگی کردند.

وی با اشاره به اینکه صنعت لوازم خانگی صنعت رو به رشدی است، اظهار داشت: تولید لوازم خانگی در سال، از ۸ میلیون دستگاه به ۱۶ میلیون دستگاه رسیده است که رشد قابل توجهی در تولید و تنوع محصول داشتیم.

وزیر صمت ادامه داد: در روز‌های آینده خبر‌های خوبی در حوزه لوازم خانگی منتشر خواهد شد و در حوزه جهیزیه ۸ شرکت تولیدی برای ارائه تخفیف اعلام آمادگی کردند.

فاطمی امین به وضعیت صنعت خودرو اشاره و تصریح کرد: صنعت خودرو یک صنعت بزرگ و پرچالش است، اما نباید چالش‌های فعلی ما را به مرحله‌ای برساند که کل ظرفیت تولید را نادیده بگیریم.

وی افزود: طرح‌های مختلفی درباره خدمات پس از فروش، اصلاح ساختار صنعت خودرو و افزایش کیفیت خودرو داریم که در یک برنامه زمانبندی دو ساله اجرا خواهد شد، اولویت ما کیفیت و نظارت بیشتر بر آن است.

وزیر صمت درباره انتخاب بهره‌بردار جدید معدن خواف خاطرنشان کرد: خواف، معدن بزرگی است، انتخاب بهره‌بردار جدید، چالش‌های حقوقی دارد که اگر این انتخاب سریع انجام می‌شد با چالش‌ها و آسیب‌های زیادی روبه‌رو می‌شد.

فاطمی امین با بیان اینکه بهره‌بردار مدعی بود و پیگیری حقوقی انجام می‌داد، ابراز داشت: فاصله زمانی یک تا دو ماهه برای انتخاب بهره بردار جدید خللی در کار ایجاد نمی‌کند، اما اگر کار را اصولی انجام ندهیم ممکن است عوارض بدتری داشته باشد.

انتهای پیام
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار