کد خبر: ۳۸۶۶۴
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۲
پرداخت عیدی تمامی شاغلین از جمله کارگران، کارمندان و بازنشستگان تا پایان امسال صورت می‌گیرد.

خبر مهم برای کارگران| عیدی کارگران مشخص شد

عیدی سال جدید تا پایان سال ۱۴۰۰ به تمام گروه‌های شاغل پرداخت می‌شود. مبلغ این عیدی از یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تا ۸ میلیون تومان تعیین شده است.

ابهام در رقم عیدی کارمندان دولت


درحال‌حاضر رقم نهایی عیدی کارمندان دولت مشخص نشده است، اما به نظر می‌رسد این رقم همان عیدی سال گذشته مصوب هیات وزیران باشد. عدد یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به نسبت مدت خدمت تمام وقت و به عنوان پاداش از محل بودجه مصوب دستگاه‌های اجرایی پرداخت شد.


ضمن این‌که اگر دولت تصمیم به افزایش این رقم در سال ۱۴۰۰ بگیرد، احتمالا میزان آن تا ۴۰ درصد رقم سال گذشته و به تا اندازه نرخ تورم، یعنی تا حدود ۲ میلیون تومان باشد.


این عیدی ۲ میلیون تومانی شامل‌ کارکنان دستگاه‌های اجرایی، نیروهای مسلح، وزارت اطلاعات، سازمان انرژی اتمی ایران به استثنای کارگران مشمول قانون کار، اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی و تحقیقاتی و قضات می‌شود.

شورای عالی کار نحوه محاسبه عیدی کارگرانی را که دارای یک سال پرداخت حق بیمه کامل در محل کار خود باشند، معادل دو ماه حقوق پایه آنها در نظر گرفته است.

حداقل و حداکثر عیدی


کمترین میزان حقوق دریافتی امسال، ۲ میلیون و ۶۵۵ هزار و ۴۹۵ تومان بوده که بر مبنای نرخ محاسبه شورای‌عالی کار، حداقل عیدی پرداختی امسال به کارگران ۵ میلیون و ۳۱۰ هزار و ۹۹۰ تومان و حداکثر آن ۷ میلیون و ۹۶۶ هزار و ۴۸۵ تومان خواهد بود.

نحوه محاسبه عیدی کارگران


ضمنا عیدی و پاداش پایان سال شامل کارگرانی خواهد بود که کمتر ۱۲ ماه سابقه پرداخت حق بیمه دارند. عیدی این دسته از کارگران به شکل دو برابر حقوق پایه مندرج در فیش حقوقی، تقسیم بر ۱۲، ضرب در تعداد ماه کارکرد محاسبه می‌شود.

انتهای پیام
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار