کد خبر: ۳۸۷۲۵
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۱:۰۰
متهم اصلی پرونده قتل بر سر دیوارچینی در حالی پس از ۶ ماه فرار به دام مأموران پلیس مشهد افتاده که مدعی است بی‌ گناه است و او قاتل نیست. ادعای متهم در شرایطی بیان می‌ شود که پیش از این تمامی شاهدان که از بستگان وی هستند او را به‌عنوان قاتل معرفی کرده بودند.

درگیری مرگبار بر سر دیوار

این جنایت خونین مردادماه امسال در منطقه کشمیری مشهد رخ داد. ماجرا از این قرار بود که از مدت‌ها قبل بین ۲ همسایه بر سر قسمتی از ملک مسکونی اختلاف وجود داشت و یکی از آن‌ها مدعی بود که دیگری بخشی از ملک او را تصرف کرده و به همین دلیل اجازه دیوارکشی به او نمی‌داد.

این اختلافات ادامه داشت تا اینکه روز حادثه، یکی از همسایه‌ها باخبر شد که همسایه دیگر در حال دیوارکشی در همان بخشی است که باهم اختلاف داشتند. او که عصبانی شده بود، سوار بر خودروی پژو ۴۰۵ خود راهی آنجا شد و به محض رسیدن به محل، پسر همسایه را دید که با کمک تعدادی از اقوام و بستگانش در حال دیوارچینی است. مرد جوان پایش را روی گاز گذاشت و با خودرو به سمت دیوار و مصالح آن‌ها رفت و طوری خودرو را به دیوار کوبید که بخشی از آن تخریب شد.

او سپس قصد پیاده شدن از ماشین را داشت، اما به‌دلیل صدماتی که به‌خودرواش وارد شده بود، در ماشین باز نمی‌شد. برای همین تلاش کرد از در قسمت شاگرد پیاده شود که در همین هنگام پسر همسایه و افراد دیگری که در آنجا مشغول کار بودند از شدت عصبانیت به او حمله کردند. طولی نکشید که درگیری هولناکی بین آن‌ها درگرفت و در نهایت جوان پژوسوار با ضربات چاقو به قتل رسید.

در تعقیب متهم فراری

ماجرای این درگیری مرگبار به پلیس و بازپرس جنایی مشهد گزارش شد و تیم تحقیق در محل حادثه حاضر شدند. تعدادی از افرادی که در این درگیری حضور داشتند دستگیر شدند و تحت بازجویی قرار گرفتند، اما همگی آن‌ها مدعی شدند کسی که با ضربه چاقو جان جوان پژوسوار را گرفت، پسر صاحب ملک بوده که پس از جنایت متواری شده است.

طبق اظهارات این افراد، متهم اصلی جنایت جوانی ۲۶ ساله بود، اما وقتی مأموران راهی محل زندگی وی شدند معلوم شد که او به همراه همسر و فرزندانش آنجا را ترک کرده و به مکان نامعلومی گریخته است. به این ترتیب دستور بازداشت وی صادر شد، اما تا ماه‌ها بعد هیچ سرنخی از مخفیگاه او به‌دست نیامد.

عملیات دستگیری در بابل

حدود ۶ ماه از جنایت گذشته و رسیدگی به این پرونده به قاضی صادق صفری، بازپرس جنایی مشهد واگذار شده بود تا اینکه اطلاعاتی از مخفیگاه متهم فراری به‌دست آمد. این اطلاعات نشان می‌داد که او به همراه خانواده‌اش به شهرستان بابل رفته و زندگی مخفیانه‌ای در پیش گرفته است.

از آنجا که احتمال داشت متهم مخفیگاهش را تغییر دهد، تیمی از مأموران برای دستگیری او راهی شمال کشور شدند.

از سوی دیگر هماهنگی لازم از سوی بازپرس جنایی مشهد با اصغری، معاون دادستان بابل نیز انجام شد و با مساعدت و همکاری معاون دادستان بابل کارآگاهان جنایی با حضور در این شهر موفق شدند ظهر پنجشنبه در عملیات مشترک با پلیس آگاهی بابل قاتل فراری را در یکی از خیابان‌ها شناسایی و دستگیر کنند.

متهم پس از دستگیری به مشهد منتقل شد و صبح دیروز مقابل قاضی صفری قرار گرفت، اما در اقدامی عجیب و به‌رغم اینکه تمامی شاهدان حادثه که از اقوام و بستگانش بودند وی را به‌عنوان قاتل اصلی معرفی کردند، جنایت را انکار کرد و مدعی شد که بی‌گناه است. در این شرایط قاضی جنایی برای او قرار بازداشت صادر کرد و وی برای ادامه تحقیقات در اختیار مأموران اداره آگاهی قرار گرفت.

انتهای پیام
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار