کد خبر: ۳۸۷۳۰
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۷:۰۰
علیرغم آنکه پیش بینی می شد دیشب رقم هزینه سبد معیشت کارگران اعلام شود، جلسه شورای عالی کار با اعلام هزینه مواد غذایی و خوراکی سبد معیشت به پایان رسید و نشست بعدی در خصوص هزینه مسکن و اقلام غیرخوراکی به سوم اسفند ماه موکول شد.

اعلام رقم نهایی سبد معیشت کارگران به اسفند موکول شد

نماینده کارگران در شورای عالی کار از موکول شدن نشست بعدی شورای عالی کار به سوم اسفند ماه خبر داد و گفت: این جلسه به سهم خوراکی‌ها در سبد معیشت کارگران اختصاص داشت و سایر موارد نظیر هزینه مسکن، اجاره بها و ایاب و ذهاب پس از اخذ آمار از مراجع رسمی نظیر بانک مرکزی و همچنین میزان تورم به جلسه سوم اسفند موکول شد.

به گفته وی، رقم سه میلیون و ۲۸۶ هزار تومان در خصوص هزینه مواد غذایی سبد معیشت، رقمی بود که کمیته مزد به آن رسیده بود و در جلسه عصر دیروز قطعی شد و هیچ بحث و اختلاف نظری در خصوص آن میان اعضا وجود نداشت.

نماینده کارگران در شورای عالی کار با بیان اینکه خوراکی‌ها یک‌سوم هزینه سبد معیشت کارگران و حدود ۳۶ درصد آن را شامل می‌شود، گفت: یک سوم هزینه سبد معیشت کارگران را مواد غذایی و خوراکی‌ها تشکیل می‌دهد و اگر دو سوم دیگر را اقلام غیرخوراکی مثل اجاره بها و مسکن، ایاب و ذهاب، درمان و تفریحات در نظر بگیریم به رقمی در حدود ۹ میلیون تومان به عنوان هزینه ماهانه معیشت خانوار‌های کارگری می‌رسیم.

به گفته ابوی درصورتی که تا قبل از جلسه رسمی شورای عالی کار در اسفند ماه جلسه دیگری برای جمع بندی رقم هزینه سبد معیشت برگزار نشود، شورای عالی کار سوم اسفند ماه به مبحث غیرخوراکی‌ها ورود خواهد کرد و پس از آن از ۱۵ اسفند به بعد وارد مذاکرات جدی دستمزد ۱۴۰۱ خواهد شد.

انتهای پیام
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار