کد خبر: ۳۸۷۷۱
تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۸:۵۲
قیمت پراید| قیمت پراید امروز|جدیدترین قیمت انواع پراید امروز 18 بهمن 1400| ارزان ترین مدل پراید امروز
در گزارش زیر قیمت روز انواع پراید در بازار آزاد بررسی شده است.

جدیدترین قیمت انواع پراید امروز 18 بهمن 1400| ارزان ترین مدل پراید امروز

قیمت پراید در دور گرانی است. قیمت پراید طی سال های اخیر به طرز معناداری افزایشی شده است. قیمت پراید به دلیل افزایش تقاضا گران تر شد. قیمت پراید با نوسان همراه است. قیمت پراید امروز را در ادامه می خوانیم.

قیمت پراید امروز


قیمت پراید خصوصا قیمت پراید ۱۱۱ هاچبک با وجود عدم تداوم تولید در سال جاری، همچنان یکی از مهمترین شاخصه‌های بازار ایران محسوب می‌شود و در حال حاضر برابر ۱۸۹ میلیون تومان است که افزایش یک میلیونی نسبت به دو شنبه هفته قبل را نشان می‌دهد. البته در برخی منابع قیمت‌های دیگری نیز برای این خودرو اعلام شده که درمجموع به دلیل شرایط خاص فعلی و انتظار فعالان بازار برای مشخص شدن نتیجه مذاکرات و رفع تحریم ها، هم اکنون نمی‎توان چندان روی ثبات و پایداری قیمت خودروها در بازار آزاد حساب باز کرد.

سایپا ۱۵۱ یا همان پراید وانت طی روز دو شنبه ۱۸ بهمن در گرانترین مدل خود یعنی نسخه پلاس مدل ۱۴۰۰، به قیمتی نزدیک ۱۸۲ میلیون تومان رسیده که آن هم صعودی یک میلیونی نسبت به هفته پیش را نشان می‌دهد. قیمت پراید ۱۳۱ مدل ۹۹ و قیمت پراید ۱۳۲ مدل ۹۸ نیز به ترتیب رکوردی در حدود ۱۷۴ و ۱۶۱ میلیون تومان را در روز دو شنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۰ ثبت کرده‌اند که حکایت از افزایش دو میلیونی قیمت پراید ۱۳۱ نسبت به دو شنبه هفته دارد.

 

قیمت روز پراید در بازار – بهمن ۱۴۰۰

نوع خودرو

مدل

کارکرد (کیلومتر)

قیمت (تومان)

پراید ۱۱۱ SE

۱۳۹۹

صفر

۱۸۹ میلیون

پراید وانت ۱۵۱ SE

۱۳۹۹

صفر

۱۶۳ میلیون

پراید وانت ۱۵۱ SE

۱۴۰۰

صفر

۱۶۸ میلیون

پراید ۱۳۲ SE

۱۳۹۸

صفر

۱۶۱ میلیون

پراید ۱۳۱ SE

۱۳۹۹

صفر

۱۷۴ میلیون

پراید وانت ۱۵۱ پلاس

۱۴۰۰

صفر

۱۸۲ میلیون

پراید ۱۳۱ SE

۱۳۹۶

۹۸ هزار

۱۳۲ میلیون

پراید ۱۳۱ SE - دوگانه

۱۳۹۵

۱۱۸ هزار

۱۲۹ میلیون

پراید ۱۱۱ SE

۱۳۹۶

۹۸ هزار

۱۴۳ میلیون

پراید ۱۳۲ SE

۱۳۹۴

۱۳۷ هزار

۱۱۲ میلیون

پراید ۱۱۱ SE

۱۳۹۸

۵۸ هزار

۱۵۱ میلیون

دادفر و جعفری اعتقاد داشتند که ممکن است با اجرای این قانون پس از کاهش قیمت تا ۴۰ درصدی در خودروهای خارجی، قیمت خودروهای داخلی هم ۱۰ تا ۲۰ درصد ارزان شوند

با این اظهارات می‌شد انتظار داشت که قیمت خودروهای داخلی مثل پراید هم از این قانون جدید متاثر شوند اما اظهارات فاطمی امین این سناریو را کم‌رنگ کرد و پس از یک هفته حالا قیمت پراید دو میلیون تومان افزایش یافته است.

قیمت خودرو در سال های اخیر با توجه به رویدادهای مختلف روند صعودی داشته است .

از حوادث دی ماه ۹۶ تا وقایع پس از سهمیه بندی بنزین در آبان ۹۸؛ همگی موجب افزایش شدید قیمت خودرو در بازار ایران شدند .

در کنار این عوامل بیرونی، یک دلیل عمده برای این افزایش قیمت نیز وجود دارد؛ عرضه نامتوازن خودرو از سوی تولیدکنندگان .

عرضه ای که به مراتب پایین تر از سطح تقاضای موجود در بازار بوده است .

همه انواع خودروها در بازار ایران افزایش قیمت را تجربه کردند؛ با این حال مسئولان صنعتی کشور سهمیه بندی دوباره بنزین را بر بازار خودرو بی تاثیر خوانده و بازهم بر وجود دلالان تاکید داشتند .

این در حالی است که رضا رحمانی وزیر صنعت وقت، در گفتگویی به نقش قیمت بنزین در بازار خودرو اشاره داشت .

رضا رحمانی گفت: قیمت سازی در فضای مجازی یکی از دلایل افزایش قیمت پراید و پژو ۲۰۶ در بازار است .

وزیر صمت وقت افزود: افزایش قیمت بنزین به صورت طبیعی بر قیمت هر کالاهایی اثر گذاشته و نمی توان تاثیر آن بر بازار خودرو را نادیده گرفت .

تصویری که بازار خودرو در ایران به دست می دهد، نمایانگر این موضوع است که تغییرات قیمتی محصولات سایپا در ماه های اخیر عمدتا افزایشی بوده؛ مگر در مقاطعی خاص .

مثلا طرح های جدید وزارت صنعت، معدن و تجارت برای عرضه خودرو از سوی شرکت خودروسازی .

به گفته کارشناسان طرح های فوق العاده فروش که از خردادماه سال گذشته آغاز شده در کنار آنهااعمال نظارت شدید از سوی سازمان بازرسی کل کشور موجب تثبیت قیمت خودرو در بازار شده است .

به گفته رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودروی تهران نظارت شدید و طرح های جدید فروش در حوزه خودرو موجب کاهش ۳۵ درصدی قیمت خودرو در بازار آزاد شده است .

هرچند طرح های فروش فوری و پیش فروش محصولات ایران خودرو و سایپا روند افزایش قیمت خودرو را متوقف کرد اما بنا بر ادعای کارشناسان هر وقفه ای در عرضه، تعادل بازار را به هم می ریزد .

در سال های اخیر نگاهی که برخی مردم به خودرو دارند ، نگاهی نه به عنوان کالای مصرفی، بلکه به عنوان یک سرمایه است .

از آنجاییکه «خودرو» یکی از پر بحث ترین مباحث در میان ایرانی ها است ، اطلاع از بروزترین قیمت خودرو اهمیت دو چندان پیدا کرده است .

درست مثل قیمت سکه و دلار، اطلاع از نوسانات بازار خودرو برای جلوگیری از ضرر مهم است .

بدین منظور سرویس منهای فوتبال دیلی فوتبال سعی دارد به صورت روزانه آخرین قیمت خودروهای داخلی سایپا و ایران خودرو را برای مخاطبان فراهم کند .

به عقیده سعید موتمنی، رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودروی تهران تداوم عرضه خودرو از سوی ایران خودرو و سایپا، فاصله قیمت خودرو از درب کارخانه تا بازار آزاد را کاهش محسوسی می دهد.

پیش بینی موتمنی از چشم انداز قیمت نهایی محصولات ایران خودرو و سایپا در بازار ادامه روند کاهشی است.

تجربه سال گذشته در کاهش فاصله قیمت ها از اردیبهشت ماه تا شهریور ماه نشان می دهد که در صورت وجود عرضه مناسب و نظارت، جلوی سوداگری در بازار خودرو گرفته می شود .

قیمت گذاری خودرو بر اساس روش های مختلفی انجام می شود .

هرچند عرضه و تقاضا اصلی ترین دلیل افزایش یا کاهش قیمت هر کالایی از جمله خودرو های سایپا است اما علاوه بر این قیمت خودرو در بازار ایران به دلایل دیگری نیز وابسته است .

انتهای پیام
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار