کد خبر: ۳۸۸۱۰
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۲
تکرار اشتباهات محصول ندانستن‌ها است،اگر از گذشته اطلاع داشته باشیم شاید از آن درس بگیریم و مسیرهای اشتباه را تکرار و تجربه نکنیم.

خبر مهم برای حقوق بگیران| دولت عیدی می دهد

مهم‌ترین سرتیترهای صفحه‌های اقتصادی مطبوعات19 بهمن در ابتدای هر دهه در نیم قرن گذشته از این قرار بوده است:

تکرار اشتباهات محصول ندانستن‌ها است،اگر از گذشته اطلاع داشته باشیم شاید از آن درس بگیریم و مسیرهای اشتباه را تکرار و تجربه نکنیم.یکی از حوزه هایی که می تواند ماشین زمان به آن سفر کند اقتصاد است، اقتصاد ایران در نیم قرن گذشته همچون سایر حوزه های حیات اجتماعی با فراز و فرود های بسیاری روبرو شده است. اتفاقات مشابهی بر اقتصاد ایران رفته و تصمیمات متفاوتی برای آن گرفته شده است اما به نظر می رسد با نتایج یکسان روبرو هستیم.

«در نیم قرن با اقتصاد ایران» اخبار مهم اقتصادی ایران و جهان را مرور می کنیم.سال اول هر دهه را به عنوان نقطه بررسی تاریخ اقتصادی قرار داده ایم.این مطلب با عنوان نیم قرن با اقتصاد ایران منتشر می شود،در طول بررسی تاریخ اقتصادی پنج دهه گذشته ممکن است به حوادث مهم و اثر گذار برخورد کنیم که این اخبار و وقایع را نیز منتشر می کنیم. روزنامه اطلاعات به دلیل سابقه 90 ساله آرشیو قوی و رویکرد صرف خبری در بازتاب وقایع پایه این بررسی قرار گرفته است.

هیات دولت با تصویب آیین‌نامه خاصی، امکانات و تسهیلات فراوانی برای شرکت‌های تعاونی مصرف وزارتخانه‌ها و موسسات دولتی فراهم خواهد ساخت و از این طریق به صورت جدیدی به مبارزه خود علیه افزایش هزینه زندگی و قیمت‌ها ادامه خواهد داد.آیین‌نامه جدید که در یکی از جلسات اخیر هیات دولت به تصویب رسید به بانک‌ها و موسسات اعتباری دولتی امکان می‌دهد تا کمک‌های مالی و اعتباری لازم را در اختیار شرکت‌های تعاونی مصرف موسسات دولتی قرار دهند.

ضمنا ذیحسابی وزارتخانه‌ها و سازمان‌های دولتی در وصول مطالبات شرکت‌های تعاونی همکاری خواهند کرد.به این ترتیب چتر حمایتی دولت به صورت وسیعی بر روی کلیه شرکت‌های تعاونی موجود و شرکت‌هایی که در آینده در وزارتخانه‌ها و موسسات دولتی احداث خواهند شد گسترده خواهد شد.یک مقام آگاه به خبرنگار اطلاعات اظهار کرد: تصویب آیین‌نامه جدید یک گام تازه برای مبارزه جدی دولت با گرانی است؛ زیرا حدود یک میلیون و نیم نفر از کارمندان دولت و عائله آنها در آینده خواهند توانست جنس ارزان‌تر بخرند و طبیعتاً همین امر کمک موثری به جلوگیری از افزایش بی‌تناسب قیمت‌ها در بازار خواهد کرد.

همین مقام یادآور شد: در حال حاضر تعدادی از وزارتخانه‌ها و موسسات دولتی دارای شرکت تعاونی مصرف جهت کارمندان خود هستند.آیین‌نامه جدید در ایجاد شرکت‌های تعاونی مصرف در وزارتخانه‌ها و سازمان‌هایی که هنوز اقدام به تاسیس شرکت تعاونی نکرده‌اند تاثیر فراوان خواهد داشت.

انتهای پیام
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار