کد خبر: ۳۸۹۷۳
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۰
قیمت وام مسکن| وام مسکن| وام
قیمت اوراق وام مسکن امروز اندکی عقب نشینی کرد و در حال حاضر میانگین هر برگه وام مسکن ۱۴۶ هزار و ۷۷۴ تومان است.

فوری: خبر مهم درباره قیمت وام مسکن| وام مسکن کاهشی شد

قیمت وام مسکن از اهمیت بالا برخوردار است. قیمت وام مسکن مهم است.قیمت وام مسکن حائز اهمیت است. قیمت وام مسکن کاهشی شد. در ادامه به بررسی قیمت وام مسکن می پردازیم.

خبر مهم درباره قیمت وام مسکن

پس از رکوردشکنی های پی در پی قیمت اوراق وام مسکن در هفته گذشته، سرانجام این هفته قیمت ها اندکی کاهشی شده است.

نرخ هر برگه اوراق وام مسکن در هفته پیش رکورد بی سابقه ۱۵۰ هزار تومان را نیز شکست اما در شروع این هفته بهای اوراق وام مسکن اندکی عقب نشسته و در حال حاضر میانگین بهای هر برگه اوراق وام مسکن به حدود ۱۴۶ هزار تومان عقب نشسته است.

البته فعالان بازار مسکن معتقدند که عقب نشینی قیمت اوراق وام مسکن احتمالا تداوم نخواهد داشت چرا که تقاضا برای این اوراق زیاد است و شمار معاملات واحدهای مسکونی در نیمه دوم سال مدام صعودی بوده است.

آنها اعتقاد دارند که سرمایه های سرگردان سایر بازارها در حال حاضر وارد بازار مسکن شده اند و به همین دلیل تقاضا برای اوراق وام مسکن افزایشی شده است.

افزایش تقاضا برای اوراق وام مسکن در حال حاضر چیزی حدود یک سوم ارزش وام مسکن را از بین برده است.

در حال حاضر یک زوج تهرانی برای دریافت سقف وام ۴۵۰ میلیون تومانی باید ۹۰۰ برگه وام مسکن خریداری کند که با میانگین قیمت وام مسکن عددی حدود ۱۳۲ میلیون تومان بپردازد و با این حساب باید گفت که تقریبا یک سوم مبلغ وام مسکن از دست رفته است.

رشد بی وقفه قیمت وام مسکن در شرایطی اتفاق می افتد که بانک مسکن چندی پیش برای جلوگیری از صعود قیمت آن طرحی را اجرا کرد که بر مبنای آن افراد می توانند اوراق را نیم بها خریداری کنند اما در عوض به جای سود ۱۷.۵ درصد ۱۸ درصد سود بدهند و به جای بازپرداخت ۱۲ ساله تسهیلات آن را ۸ ساله تسویه کنند.

گفتنی است ارزش هر برگه وام مسکن ۵۰۰ هزار تومان است و افراد باید مبلغ وام خود را تقسیم بر ۵۰۰ هزار کنند تا تعداد اوراقی که باید خریداری کنند مشخص شود. به عنوان مثال ۴۵۰ میلیون تومان تقسیم بر ۵۰۰ هزار ۹۰۰ برگه وام مسکن می شود که هر برگه در حال حاضر با میانگین قیمت ۱۴۶ هزار و ۷۷۴ تومان خرید و فروش می شود.

انتهای پیام
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار