کد خبر: ۳۹۰۴۸
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۹:۱۱
قرار بود پرداخت وام ۱۰۰ میلیون تومانی بدون ضامن از ابتدای بهمن ماه آغاز شود. اما بسیاری از بانک‌ها این وام را پرداخت نکرده‌اند. حالا یکی از نمایندگان مجلس می‌گوید مدعی‌العموم باید وارد ماجرای پرداخت این وام شود!

فوری: وام بدون ضامن برای این افراد| متقاضیان وام بخوانند

وام بدون ضامن به مشمولان تحت پوشش بهزیستی و مددجویان تحت کمیته امداد پرداخت می‌شود.  وام بدون ضامن به سرپرست های خانوار تعلق می‌گیرد. زنان سرپرست خانوار منتظر وام بدون ضامن ۱۰ میلیون تومانی باشند. مردم برای رفاه حال خود به دنبال وام بدون ضامن هستند.وام بدون ضامن علاوه بر مددجویان کمیته امداد به سایر اقشار آسیب پذیر جامعه تعلق می‌گیرد.

اردشیر مطهری نماینده مردم گرمسار در مطلبی در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت: «عدم پرداخت وام بدون ضامن به مردم تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان که دستورالعمل آن از سوی بانک مرکزی صادر شده، ترک فعل محسوب می‌شود. مدعی‌العموم در جهت دفاع از حق مردم باید به این موضوع رسیدگی کند. هرچند خود مردم نیز می‌توانند نسبت به طرح دعوی علیه متخلفان اقدام کنند.»

یک ماه قبل بود که رئیس جمهور دستور پرداخت وام ۱۰۰ میلیون تومانی بدون ضامن را صادر کرد و وزیر اقتصاد بانک‌ها را موظف به پرداخت این وام کرد. ۱۳ بهمن ماه سال جاری محمدرضا فرزین رئیس شورای هماهنگی بانک‌ها از تشکیل جلسه این شورا برای ایجاد آیین نامه واحد شبکه بانکی در ارتباط با اعطای تسهیلات خرد ۵۰ و ۱۰۰ میلیون تومانی بدون ضامن به متقاضیان خبر داد و گفت: این آیین نامه به زودی به همه بانک‌ها در سراسر کشور ابلاغ می‌شود.

بر خلاف تاکید مسئولین برای اعطای وام بدون ضامن برخی گزارش‌ها از سوی مردم حاکی است که بانک‌ها به بهانه اینکه در پایان سال قرار دارند از اعطای وام ۱۰۰ میلیونی بدون ضامن به مردم امتناع می‌کنند.

علت دریافت نکردن ابلاغیه چیست؟
چندی پیش شرایط دریافت وام ۱۰۰ میلیونی در برخی از بانک‌ها اعلام شد که به این شرح است متقاضیان دریافت وام  علاوه بر دریافت نامه کسر از حقوق و چک،   مبلغی به حدود ۳۰ میلیون تومان در شش ماه سپرده گذاری‌ می‌کنند.

این در حالی است که هنوز برخی شعب، ابلاغیه اعطای وام را دریافت نکرده‌اند.

رئیس یکی از شعب بانک مسکن می‌گوید: این مصوبه به این معنی نیست که کلیه اشخاص جامعه می‌توانند برای درخواست وام به بانک‌ها مراجعه کنند.

براساس گزارش‌های میدانی وام فقط به حقوق بگیران بانک مورد نظر همچون (بازنشستگان، کارمندان و..) اعطا می‌شود.

در حالی که باید سود این وام ۱۸ درصد باشد، معاون یکی از شعب بانک‌های دولتی می‌گوید: ما تنها درخواست وام بدون ضامن را ثبت می‌کنیم و احتمالا تا پایان سال پرداختی نداشته باشیم. همچنین در برخی شرایط سود وام بدون ضامن به ۲۰ درصد می‌رسد.

انتهای پیام
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار