کد خبر: ۴۰۳۹۷
تاریخ انتشار: ۰۱ فروردين ۱۴۰۱ - ۰۹:۴۶
اخبار اقتصادی| آخرین اخبار اقتصادی| طلا گران می‌شود| خریداران طلا بخوانند
به گفته تحلیلگران، با توجه به اینکه اوضاع ژئوپلیتیکی در حال بهبود نیست، طلا می‌تواند به راحتی در هفته آینده دوباره به نرخ ۲۰۰۰ دلار در هر اونس دست پیدا کند.
طلا گران می‌شود| خریداران طلا بخوانند
قیمت طلا 18 عیار در بازار امروز بالا رفت. قیمت طلا افزایشی شد. قیمت طلا هر روز با نوسان همراه است. قیمت طلا در بازار اعلام شد. قیمت طلا در ایران با تغییرات همراه است. در ادامه به بررسی قیمت طلا می پردازیم.

نوسانات نرخ همچنان دیده می‌شود

به گفته تحلیلگران، با توجه به اینکه اوضاع ژئوپلیتیکی در حال بهبود نیست،  طلا‌ می‌تواند به راحتی در هفته آینده دوباره به نرخ ۲۰۰۰ دلار در هر اونس دست پیدا کند، اما به گفته تحلیلگران، نوسانات نرخ همچنان دیده می‌شود.

پس از ثبت رکورد در هفته گذشته، طلا به زیر ۱۹۰۰ دلار در هر اونس سقوط کرد و روز جمعه توانست به کمتر از ۱۹۳۰ دلار در هر اونس تثبیت شود. معاملات آتی طلای Comex در آوریل با ۰.۸۰ درصد کاهش در روز به ۱۹۲۷.۷۰ دلار رسید.

با نگاهی به آینده، بازار همچنان با یک آخر هفته نامطمئن دیگر در جبهه ژئوپلیتیک روبه‌رو است، و جنگ در اوکراین همچنان محرک اصلی کالا‌ها است.

هفته برای دلار:
در روز پنجشنبه، کالا‌های بادوام اصلی، PMI‌های بخش خصوصی و ادعا‌های بیکاری کلیدی خواهند بود. انتظار داشته باشید که خدمات PMI و ادعای بیکاری بیشترین علاقه معامله گران را به خود جلب کنند.

به دنبال پیش‌بینی‌های هفته گذشته و افزایش نرخ، گفت‌وگوی اعضای FOMC نیز نیاز به نظارت دارد. در زمینه سیاست پولی، پاول، رئیس فدرال رزرو، قرار است دوشنبه و چهارشنبه سخنرانی کند.

در هفته منتهی به ۱۸ مارس، شاخص دلار با ۰.۹۰ درصد کاهش به ۹۸.۲۳۳ رسید.

هفته برای یورو:
PMI‌های اولیه بخش خصوصی برای فرانسه، آلمان و منطقه یورو در روز پنجشنبه مورد توجه قرار خواهند گرفت. انتظار می‌رود آلمان و PMI منطقه یورو کلیدی باشند.

در روز جمعه، ارقام شاخص آب و هوای تجاری IFO آلمان نیز جهت گیری را ارائه خواهد کرد. سخنرانی لاگارد رئیس بانک مرکزی اروپا در روز‌های دوشنبه و سه شنبه و بولتن اقتصادی بانک مرکزی اروپا در روز پنجشنبه نیز توجه بسیاری را به خود جلب خواهد کرد.

در هفته، یورو با ۱.۲۷ درصد افزایش به ۱.۱۰۵۱ دلار رسید.

طلا – خواص طلا:
طلا فلزی است که از قدیم شناخته شده، دارای رنگ زرد بسیار زیباست. فلزی است که به خوبی قابلیت پرداخت کاری دارد و قابلیت انبساط آن آنچنان بالا است که یک بسته ۱۰۰۰۰ تایی ورقه طلا می‌تواند فقط ۱mm ضخامت داشته باشد. دمای ذوب طلا تا آن اندازه است که می‌توان آن را با شعله گاز شهری ذوب نمود. قابلیت هدایت گرما و الکتریسیته آن کمتر از نقره و مس می‌باشد.

طلا عملا در هوا، رطوبت و اسید‌ها پایدار است و تنها چیزی که می‌تواند طلا را حل کند تیزاب سلطانی است. به سختی وارد یک واکنش شیمیایی می‌شود. این فلز به دلیل قیمت بالا، به خاطر بهبود سختی، استحکام و خواص مصرفی و همچنین تغییر رنگ و کاهش نقطه ذوبش به صورت آلیاژ مورد استفاده قرار می‌گیرد. آلیاژ‌های معمولی طلای قرمز رنگ از طلا، نقره و مس تشکیل شده است.

تاریخچه طلا
استفاده از جواهر آلات در قرون وسطی در اروپا رواج پیدا کرد. در آن دوران خانواده‌های سلطنتی و اشراف لباس‌هایی از جنس طلا، نقره و سنگ‌های قیمتی بر تن داشتند، رده‌های پایین‌تر جامعه هم لباس‌هایی از جنس فلزات پایه مانند مس و یا ترکیبی از قلع و سرب بر تن داشتند.  

طلا یکی از محبوب‌ترین فلزات در جهان به شمار می‌رود و استفاده از آن از زمان‌های قدیم رایج بوده است. یک قطعه جواهر ساخته شده توسط طلا، از ماندگاری و دوام بسیار زیادی برخوردار است و اگر از شیوه‌های صحیح نگهداری طلا استفاده شود؛ این موجب طول عمر بیشتر این فلز می‌گردد. طلا یک فلز ضد حساسیت است و یکی از جواهرات بسیار ارزشمند برای افرادی است که از آلرژی و ناراحتی‌های پوستی رنج می‌برند. هم چنین استفاده از طلا به عنوان یک سرمایه برای زندگی به شمار می‌رود؛ زیرا این فلز ارزشمند در طول سال‌ها از افزایش قیمت برخوردار بوده است و این روند همواره ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار