کد خبر: ۴۰۵۳۰
تاریخ انتشار: ۰۴ فروردين ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۸
در دیدار استاندار فارس با معاون وزیر گردشگری مطرح شد:
استاندار فارس در دیدار معاون گردشگری وزیر میراث فرهنگی و گردشگری کشور درباره موضوعات مختلف این حوزه از جمله نیازمندی محور گردشگری و تاریخی قصر ابونصر به یک طرح اساسی برای بهبود و احیا سخن گفت.

احداث باغ مینیاتور در شهر شیراز

به نقل از  پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس، دکتر محمدهادی ایمانیه در دیدار علی‌اصغر شالبافیان معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور در سفر به شهر شیراز با اشاره به مصوبات حوزه گردشگری در مجلس گفت: یکی از این مصوبات مجلس حمایت از نصب تجهیزات گاز برای مصرف بهینه سوخت در اقامتگاه‌های گردشگری با حمایت وزرات نفت کشور است که پیشنهاد می‌شود که هتل داران و مجموعه‌های اقامتی استان در این موضوع پیشرو باشند.  

گفتگو درباره قانون حمایت از تبلیغات گردشگری در خارج از کشور دیگر موضوعی بود که استاندار فارس در دیدار با معاون گردشگری کشور به آن پرداخت.  

استاندار فارس ضمن تاکید بر اهمیت حمایت وزارت گردشگری و میراث فرهنگی از صنایع دستی استان فارس به احداث بوستان مینیاتور یا باغ ایرانی که نماد‌های از تمام نقاط ایران در آن ساخته شود، اشاره کرد.

 نماینده عالی دولت در استان فارس با بیان اینکه سایت برم دلک و قصر ابونصر به عنوان یکی از پروژه‌های در دست اجرا در کلان شهر شیراز در حوزه احیا بنا‌های میراث و گردشگری است افزود: برای تکمیل سایت برم دلک و قصر ابونصر نیازمند تملک مسیر و احیا و بازسازی این منطقه تاریخی هستیم.  

دکتر ایمانیه ادامه داد: در کشور ۳۶ کتیبه سنگی نقشه برجسته در کوه وجود دارد که ۳۰ کتیبه در استان فارس و سه کتیبه با تاریخچه دوران ساسانی در شهر شیراز و در مجموعه برم دلک در محور جنوب غرب کلان شهر شیراز قرار دارد.  

استاندار فارس از نیازمندی تایید طرح احیا این محور توسط میراث فرهنگی خبر داد.
 رفع مشکلات معادن فعال در اطراف این محور میراثی و گردشگری از دیگر موضوعات پیرامون حفظ و احیا این محور بود که استاندار فارس به آن اشاره کرد.

 نماینده عالی دولت در استان فارس با تاکید بر اینکه این محور گردشگری و تاریخی به یک طرح اساسی برای بهبود و احیا نیاز دارد گفت: این مجموعه جز خواستگاه‌های اولیه شکل‌گیری شیراز است که بیش از ۳۰ هکتار زمین است که حدود ۱۰ هکتار در تملک شهرداری است و پارکی با مساحت حدود ۷هکتار در حال ساخت است.

 به گفته دکتر ایمانیه یک طرح پیشنهادی برای تکمیل سایت بزرگ مقیاس حافظیه تهیه و به وزارتخانه ارسال می‌شود.
دیدار معاون گردشگری وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور کشور با فعالان مجموعه‌های گردشگری ازجمله سازمان‌های مردم نهاد، سرمایه گذاران و بازید از مجموعه حافظیه و سعدیه دیگر برنامه‌های سفر یک روزه به شیراز بود.

انتهای پیام
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار