کد خبر: ۴۰۵۹۵
تاریخ انتشار: ۰۶ فروردين ۱۴۰۱ - ۲۲:۰۵
مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی:
مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: صنعت پتروشیمی ایران با تکیه بر توان داخلی توانست، سد تحریم را در بخش‌های مختلف این صنعت ارزش‌آفرین بشکند.

سد تحریم را شکستیم

مرتضی شاهمیرزایی صبح امروز (شنبه، ۶ فروردین‌ماه) در ویژه برنامه «روشنا» که از شبکه یک سیما پخش شد، اظهار کرد: صنعت پتروشیمی ایران صنعتی نامتناهی است و امروز با تلاش دانشمندان، مهندسان، فناوران، سازندگان و دیگر فعالان پتروشیمی به عنوان صنعتی پویا در مسیر توسعه قرار گرفته است.

وی افزود: با اراده و راهبردی که مقام معظمم رهبری برای ما ترسیم کردند، تلاش شد تا با همکاری مراکز دانشگاهی، شرکت‌های دانش بنیان و نیز شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی در تامین دانش فنی و کاتالیست‌های مورد نیاز پتروشیمی‌ها دستاوردهای بزرگی را رقم بزنیم.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با بیان اینکه مسیر توسعه زنجیره ارزش و صنایع پایین دستی با همکاری و همراهی بخش خصوصی ادامه می‌یابد، گفت: هرچند که به دلیل تحریم انتقال دانش و فناوری را برایمان محدود کردند اما دانشمندان و مهندسان ایرانی موفقیت‌های ارزشمند بسیاری را به دست آورده‌اند.

شاهمیرزایی ادامه داد: صنعت پتروشیمی ایران افزون بر ایجاد اشتغال و فعال‌سازی کارگاه‌های مختلف در کشور در زمینه تامین ارز کشور قدم‌های بزرگی را برای انقلاب و کشور برداشته و فتوحات بزرگی را به ثبت رسانده است.

انتهای پیام
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار