کد خبر: ۴۰۷۰۸
تاریخ انتشار: ۱۱ فروردين ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۲
رئیس کل دادگستری استان هرمزگان از صدور سند کاداستری برای جزیره هرمز خبر داد.

سند کاداستری جزیره هرمز صادر شد

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان اعلام کرد: با پیگیری شورای حفظ حقوق بیت‌المال در اراضی ملی استان و با همکاری بسیار خوب استانداری هرمزگان، سند کاداستری جزیره هرمز به عنوان نخستین جزیره ایرانی خلیج فارس صادر شد.

مجتبی قهرمانی هدف از صدور سند کاداستری برای جزیره هرمز را اعمال حاکمیت بهتر به منظور حفاظت از محیط زیست این جزیره جهت جلوگیری از هرگونه دریا خواری، کوه خواری و سوءاستفاده از طریق تصرف غیرقانونی و دست‌اندازی به اراضی ملی، منابع طبیعی و انفال برشمرد.

وی همچنین تصریح کرد: سند کاداستری جزیره هرمز به مساحت ۳۶ میلیون و دویست و پنجاه شش هزار و هشتصد و پنجاه و سه متر مربع به نام دولت جمهوری اسلامی ایران با نمایندگی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری‌ کشور صادر شده است.

قهرمانی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: با توجه به صدور سند کاداستری جزیره هرمز، تاکنون برای ۱۰۰ درصد از اراضی ملی استان هرمزگان سند مالکیت کاداستری به نام دولت صادر شده است که این موضوع نتایج مهمی را در پیشگیری از تصرفات غیرقانونی، ایجاد شفافیت و تثبیت مالکیت این اراضی به دنبال خواهد داشت.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در پایان ضمن تقدیر و تشکر از همکاری و تعامل سازنده استانداری هرمزگان و اداره کل ثبت اسناد و املاک استان با دستگاه قضایی برای صدور سند کاداستری جزیره هرمز، تأکید کرد: خوشبختانه در نتیجه هم افزایی و همکاری میان قوای مجریه و قضائیه در استان هرمزگان برای صدور اسناد کاداستری اراضی ملی در این استان کار بزرگی صورت گرفته است که مطمئنا این اقدامات، تأثیر بسزایی در کاهش تخلفات، دعاوی و پرونده‌های قضایی مرتبط با این حوزه خواهد داشت.

انتهای پیام
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار