کد خبر: ۴۰۷۳۹
تاریخ انتشار: ۱۴ فروردين ۱۴۰۱ - ۰۸:۳۹
قیمت خودرو| قیمت خودرو امروز|قیمت خودرو امروز 14 فروردین 1401| خودرو در سراشیبی گرانی
قیمت خودرو صفر داخلی در روز ۱۴ فروردین ۱۴۰۱ با توجه به آمارها و قیمت روزانه سایت دیوار با تغیراتی همراه است.

قیمت خودرو امروز 14 فروردین 1401| خودرو در سراشیبی گرانی

قیمت خودرو طی ماه های گذشته با نوسان همراه است. قیمت خودرو به دلیل افزایش تقاضا گران شد. قیمت خودرو پس از ممنوعیت واردات گران تر شد. قیمت خودرو در بازار متغییر است. قیمت خودرو امروز را بخوانید.

قیمت خودرو امروز


قیمت خودرو صفر داخلی امروز ۱۴ فروردین ۱۴۰۱ در بازار ایران به شرح زیر است:

خودروی پراید ۱۱۱ به نرخ ۱۹۰ میلیون تومان رسید.

پراید ۱۳۱ نیز به نرخ ۱۶۲ میلیون تومان به فروش می‌رسد.

خودروی دنا پلاس اتوماتیک مدل ۱۴۰۰در قیمت ۴۷۲ میلیون تومان در بازار خودروی کشور موجود است. اما دنا معمولی به ۳۵۲ میلیون تومان رسید.

قیمت خودروهای پرطرفدار

نرخ خودرو تیبا هاچ بک پلاس به نرخ ۲۰۲ میلیون تومان رسید.

پژو ۲۰۶ تیپ دو به قیمت ۲۶۷ میلیون رسید. پژو ۲۰۶ تیپ پنج به قیمت ۳۱۷ میلیون تومان رسید.

خودرو پژو پارس اتوماتیک به ۴۴۰ میلیون تومان رسید.

تارا اتوماتیک سه میلیون افزایش قیمت داشت و به ۵۲۰ میلیون تومان رسید.

فاطمی امین گفت: سال آینده قیمت تمام شده خودرو دستکم ۱۵ درصد کاهش خواهد یافت. در این سال سهام دولت در خودروسازان به صورت بلوکی در بورس کالا عرضه خواهد شد که در نتیجه آن یکی از مافیاهای این صنعت از بین خواهد رفت. به منظور افزایش ۵۰ درصدی تولید در سال آینده برنامه دو شرکت بزرگ خودروسازی را اخذ کرده‌ایم.

وزیر صمت گفت: از اواسط سال آینده به تدریج قرعه کشی حذف می شود و این طور نیست که از ابتدای سال 1401 قرعه کشی نداشته باشیم چون هنوز تولید در حال رشد است و با تقاضا فاصله دارد.

وی درباره حذف قرعه کشی خودرو در سال آینده افزود: برآورد ما این است که نیاز خودرو در ایران حداکثر 1 میلیون و 500 هزار دستگاه است.

وزیر صمت ادامه داد: برآورد می کنم تعداد قابل توجهی خودرو وارد خواهد شد چون سه سال واردات خودرو نداشتیم یک تقاضای انباشته وجود دارد و می تواند تا یکصد هزار خودرو و شاید بیشتر واردات انجام شود چون دولت این محدودیت را ندارد بنابراین واردات خودرو و افزایش تولید داخل، بازار را تأمین خواهد کرد.

وی خاطر نشان کرد: وقتی خودرو به اندازه کافی باشد دیگر انگیزه سوداگری موضوعیت ندارد.

وزیر صمت تصریح کرد: سال آینده 15 درصد قیمت تمام شده خودرو کاهش پیدا می کند که این زیان خودروساز را کاهش می دهد الآن قیمت تمام شده بیشتر خودروها بالاتر از قیمت فروش آن است و این زیان موجب می شود خودروساز در تولید دچار مشکل شود.

وی درباره دو نرخی بودن خودرو و اختلاف زیاد با بازار در سال آینده گفت: قطعاً کاهش پیدا می کند چون الآن جذابیت وجود دارد و تقاضا بیشتر از عرضه می باشد و بین قیمت بازار با قیمت تولید فاصله وجود دارد بنابراین با تعادل بازار، تنظیم می شود.

انتهای پیام
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار