کد خبر: ۴۰۸۴۰
تاریخ انتشار: ۱۶ فروردين ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۵
سید جمال ساداتیان با تاکید براینکه وزارت ارشاد نباید فیلترهای خود را برای صدور مجوز اینقدر تنگ کند، می‌گوید: در اکران نوروزی اگر کمی سیاست به خرج داده می‌شد و فیلم‌هایی مثل «شیشلیک» و «چپ راست» اکران می‌شدند وضع سینماها در اکران نوروزی بهتر می‌شد.

ساداتیان می‌گوید: در ایام عید نوروز مردم علاقه‌مند بودند فضای مفرحی را تجربه کنند. حتی در سال‌هایی که کرونا نبود هم این میل بیشتر به تماشای کمدی دیده می‌شد و شرایط فیلم‌های طنز از اجتماعی بهتر بود، اما امسال شاید اگر وزارت ارشاد کمی سیاست به خرج داده و اجازه می‌داد فیلم‌هایی مثل «شیشلیک» یا «چپ راست» که شرایط بهتری برای جذب مخاطب داشتند اکران می‌شدند سینماها قطعاً شرایط بهتری را به لحاظ فروش تجربه می‌کردند. البته این‌ها برداشت شخصی من است و برای بررسی دقیق‌تر باید یک تیم تحقیقاتی کار کند ولی به‌طورکلی می‌توان از وضعیت اکران نوروزی این‌طور برداشت کرد که مردم اولا به فیلم‌های مفرح‌تری نیاز دارند و به لحاظ اقتصادی هم باید با شرایط باثبات‌تری روبرو باشند. در حال حاضر سینما اولویت جدی مردم برای تفریح نیست چون باید همه این‌هایی که گفتیم وجود داشته باشد تا آن‌ها حاضر باشند پول بدهند. وقتی هر کدام از این شرایط مهیا نباشد در تصمیم‌گیری‌ آن‌ها برای نرفتن به سینما تاثیرگذار است.

او معتقد است در وهله اول وزارت ارشاد باید در صدور مجوزها تجدیدنظر کرده و فیلترهای خود را چه در پروانه ساخت و چه در پروانه نمایش اینقدر تنگ نکند. باید همه دست به دست هم دهیم تا این شرایط را پشت سر بگذاریم، وقتی حال مردم خوب نیست باید تلاش شود تا حال خوب به جامعه تزریق شود.

انتهای پیام
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار