کد خبر: ۴۰۹۸۷
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردين ۱۴۰۱ - ۱۹:۳۷
نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: با تشریح شرایط البرز و فقر در سرانه های آموزشی، کمبود فضای آموزشی استان مورد توجه ویژه رییس جمهور محترم قرار گرفت و هزار و ۷۴ میلیارد تومان اعتبار برای نوسازی و تجهیز و ارتقا زیرساخت های این بخش اختصاص یافت.

عملیات اجرایی ۱۰۰ مدرسه تا پایان سال ۱۴۰۱ محقق می شود

 مجتبی عبداللهی در جلسه ساخت ۲۰۰ مدرسه در استان که روز یکشنبه در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، با اشاره به برکات سفر رییس جمهور و نگاهی که به سرانه های آموزشی و پرورشی استان معطوف شد، افزود: طبق تاکیدات رییس جمهور محترم و اعتباراتی که به این بخش صورت گرفت باید به جد درصدد ارتقا زیرساخت های آموزشی استان باشیم.
وی ادامه داد: بر این اساس هزار و ۷۴ میلیارد تومان برای نوسازی و تجهیز مدارس استان اختصاص یافته و رییس جمهور محترم تاکید داشتند که با راه اندازی نهضت مدرسه سازی در استان و جلب حمایت خیرین، عملیات اجرایی پروژه ساخت ۱۰۰ مدرسه در البرز آغاز شود.
عبداللهی گفت: باید جانمایی مدارس هر چه سریع با همکاری فرمانداری ها و شهرداری ها و دستگاه های مربوطه صورت گیرد تا با مشارکت خیرین نسبت به احداث مدارس اقدام شود.
وی افزود: البرز برای رسیدن به شرایط نرمال آموزشی به ۵۵۰ مدرسه نیاز دارد که برای تحقق این امر گام به گام پیش می رویم.
عبداللهی گفت: بر این اساس ساخت ۲۰۰ مدرسه در افق ۳ ساله استان طی مشارکت دولت و خیرین در دستور کار قرار دادیم که در فاز اول عملیات اجرایی ۱۰۰ مدرسه آغاز خواهد شد.

انتهای پیام
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار