کد خبر: ۴۰۹۹۰
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردين ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۶
پلیس بین‌الملل:
ریيس پليس بين الملل ناجا از استرداد متهم میلیاردی ایران خبر داد.

ریيس پليس بين الملل فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران از استرداد متهم ۲۰ میلیارد ریالی خبر داد.

سردار هادي شيرزاد، رییس پلیس بین الملل فرماندهی در گفت و گوي اختصاصي با خبرنگار پايگاه خبري پليس در تشريح جزئيات اين خبر گفت: در پي اعلام مقامات قضائي مبني بر شکایت تعدادی از شهروندان از فردي به اتهام کلاهبرداري و اینکه هم اکنون در خارج از کشور اقامت دارد، موضوع دستگیری وي در دستور کار ماموران پليس بين‌الملل فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران قرار گرفت و متعاقبا اعلان قرمز وي در سطح بين الملل صادر شد.

رییس پلیس بین الملل فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در همین مورد ادامه داد: اين متهم با سوء استفاده از اعتماد شاکیان مبلغ ۷۰ هزار دلار (معادل ۲ ميليارد تومان) از آن ها دريافت و به یکی از کشور‌های منطقه متواری می‌شود.

وی افزود: با توجه به تردد متهم در برخی کشورهای همسایه از اینترپل این کشورها درخواست شناسایی و بازداشت متهم صورت گرفت.

رئیس پلیس بین الملل فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: با پيگيري‌هاي مداوم ماموران پليس بين الملل، نسخه‌اي از اعلان قرمز صادره عليه نامبرده به کشورهاي عضو سازمان اينترپل ارسال، تا ضمن ثبت اطلاعات متهم در بانک اطلاعات افراد تحت تعقيب، زمينه رديابي و شناسايي وی فراهم شود.

سردار شيرزاد ضمن اشاره به تلاش ماموران اينترپل تهران در رديابي اين متهم و همچنين همکاري پليس مهاجرت و گذرنامه، خاطر نشان کرد: متهم بازداشت و در حال رسیدگی و سیر مراحل قانونی پرونده است.

انتهای پیام
برچسب ها: پلیس ، کلاهبرداری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار