کد خبر: ۴۱۲۰۸
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردين ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۸
رییس دادگستری پردیس:
غفلت برخی از ادارات پردیس در تعیین فعالیت در اراضی ملی مسیر زمین‌خواری را هموار کرده است.

ادارات با زمین‌خواران همکاری می‌کنندافراد فرصت‌طلب و سودجو با قطعه‌بندی زمین‌های مرغوب در مناطق بکر و خوش آب‌وهوای شهرستان پردیس به کوه‌خواری و زمین‌خواری روی آورده‌اند.

با سفر رییس دولت سیزدهم  به شهرستان پردیس و تأکید بر مقابله با زمین‌خواری، دستگاه قضایی برای شناسایی زمین‌خواران و برخورد قاطع و قانونی با افراد سودجو و فرصت‌طلب ورود پیدا کرد.

 به نقل از تسنیم، فریبرز عبدالمالکی، رییس دادگستری شهرستان پردیس در مورد مبارزه با زمین‌خواری در شهر پردیس گفت: با ورود دستگاه قضا برای شناسایی افراد سودجو و فرصت‌طلب که از غفلت ادارات و ارگان‌های شهرستان پردیس در حوزه اراضی برای ساخت‌وسازهای غیرمجاز سوءاستفاده می‌کنند با قاطعیت برخورد و اجازه هیچ‌گونه فعالیتی نخواهیم داد.

وی افزود: بلاتکلیفی و غفلت برخی از ادارات شهرستان پردیس در تعیین فعالیت در اراضی ملی و منابع طبیعی مسیر زمین‌خواری را برای افراد فرصت‌طلب هموار کرده است.

رئیس دادگستری شهرستان پردیس در ادامه گفت: ادارات و ارگان‌های مرتبط در حوزه اراضی شهرستان پردیس باید سریعاً محدوده کاری خود را مشخص کنند تا عرصه اقدامات غیرقانونی برای متجاوزان بسته شود.

عبدالمالکی یادآور شد: با مسئولان و مدیران در حوزه اراضی که دچار ترک فعل شده و در انجام وظایف خود به هر دلیلی کوتاهی می‌کنند بدون اغماض برخورد قضایی و قانونی خواهیم شد.

رئیس دادگستری شهرستان پردیس در پایان خاطرنشان کرد: در راستای استقرار و ادامه رسالت دستگاه قضا و در جهت حفظ حقوق بیت‌المال در امور اراضی ملی و منابع طبیعی با هر نوع دخل و تصرف برخورد و متخلفان به‌شدت مجازات قانونی خواهند شد.

 

انتهای پیام
برچسب ها: زمین خواری ، مسکن ملی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار