کد خبر: ۴۱۲۲۲
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردين ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۱
رسانه‌های نزدیک به شهرداری تهران:
۲۰۰ روز از انتخاب زاکانی به‌عنوان شهردار تهران می‌گذرد که رسانه‌های نزدیک به او عملکردش را بررسی کردند.

کارنامه عملکرد زاکانی در ۲۰۰ روز شهرداری تهران

زاکانی بیش از ۲۰۰ روز است که سکان اداره شهر تهران را به دست گرفته است. در این مدت اقداماتی در زمینه ساماندهی معتادین متجاهر، حمایت از تولید مسکن، توسعه حمل ونقل و ... انجام داده است.

رسانه‌های نزدیک به شهرداری تهران گزارشی را در مورد  حدود ۲۰۰ روز از حضور علیرضا زاکانی در شهرداری تهران منتشر کرده‌اند. اقدامات متعددی در حوزه اجتماعی، فرهنگی، حمل ونقل، خدمات شهری و .... در شهر صورت گرفته است.

خرید ۱۷۵ دستگاه اتوبوس جدید/ امضای قرارداد خرید ۱۰۰۰ دستگاه اتوبوس جدید

بر اساس این گزارش در این مدت درحوزه حمل ونقل ترافیک،  خرید ۱۷۵ دستگاه اتوبوس جدید، تعمیرات اساسی و احیای ۵۰۰ دستگاه اتوبوس، امضای قرارداد خرید ۱۰۰۰ دستگاه اتوبوس جدید و در نهایت افزایش ۳۲۵۰ دستگاه اتوبوس به ناوگان،  نوسازی بیش از 2500 دستگاه تاکسی در 6 ماهه دوم سال 1400، افتتاح 3 ایستگاه جدید، یک تقاطع و 6 ورودی مجزای ایستگاهی جدید در خطوط 6 و 7 مترو از جمله اقدامات بوده است.

راه اندازی قرارگاه جهادی مسکن برای پشتیبانی از ساخت 180 هزار واحد مسکونی

همچنین شهردار تهران قرارگاه جهادی مسکن  برای پشتیبانی از ساخت ۱۸۰ هزار واحد مسکونی از جمله۲۰ هزار واحد در بافت فرسوده را راه اندازی کرد. افزایش تسهیلات بانکی ساخت هر واحد در بافت‌های فرسوده از ۱۲۰ میلیون تومان به ۴۵۰ میلیون تومان از دیگر اقدامات بوده است.

در حوزه اجتماعی در 200 روز گذشته،  ساماندهی بیش از 7000 معتاد متجاهر، شناسایی و پلمب ۲۹۱ مراکز خرید و فروش مواد مخدر و ۴۱ خانه پلاک قرمز، آزادسازی ۸۰ درصد دره فرحزاد و تاسیس کمپ‌های اعتیاد مجزا برای سالخوردگان، کودکان و بانوان برای اولین بار انجام شد.

نهضت واکسیناسیون کرونا برای همه مردم تهران به ویژه گروه‌های آسیب‌پذیر مانند کودکان کار، بی‌خانمان‌ها، مهاجران و اتباع خارجی فاقد شناسنامه و معتادان با راه اندازی ۷۲ مرکز واکسیناسیون ثابت و سیار جدید علاوه بر ظرفیتهای قبلی صورت گرفت.

شهرداری تهران به دنبال توسعه و ایجاد رفاه بیشتر برای شهروندان است. در این مدت  ۳۲ بازارچه میوه و تره‌بار جدید با عرضه میوه وتره‌بار 20 درصد ارزانتر از بازار، افزایش 3 برابری عرضه گوشت مرغ، 6 برابری گوشت قرمز و عرضه برنج ایرانی زیر قیمت بازار انجام شد.از سوی دیگر افزایش 3 برابری درآمد فروشگاه‌های شهروند با افزایش فروش و استقبال شهروندان را شاهد بودیم.

پاسخ به بیش از ۱۵۰۰ مراجعه مردمی بصورت مستقیم/حضور میدانی شهردار و تمامی معاونان در مناطق و محلات

 طراحی و توسعه مدل هوشمند کنترل نقشه معماری در فرآیند صدور پروانه شهرداری تهران برای اولین بار درکشور با رویکرد افزایش سرعت و شفافیت فرآیند صدور پروانه به مردم صورت گرفت.

اجرای طرح‌های جهادی تحول در نگهداشت شهر و استقبال از بهار و رسیدگی به بیش از 36 هزار مورد از مطالبات و شکایات مردمی در سامانه 137 انجام شد. حضور میدانی شهردار و تمامی معاونان در مناطق و محلات و ۱۲۰ مصوبه اجرایی برای تسریع در فعالیت‌های عمرانی مناطق و پاسخ به بیش از ۱۵۰۰ مراجعه مردمی بصورت مستقیم انجام شد.

افزایش  اعتبارات زیر ساخت‌های شهری در مناطق کم برخوردار / آغاز به کار شورای سلامت اداری و تشکیل بیش از 350 پرونده تخلفات اداری

افزایش 7 و نیم برابری اعتبارات زیر ساخت‌های شهری در مناطق کم برخوردار در بودجه سال 1401 که نسبت به مناطق برخوردار بیش از 3 برابر رشد داشته است. همچنین  تکمیل، مرمت و بازسازی حدود ۱۰ کیلومتر شبکه اصلی آبهای سطحی برای مقابله با سیل و آبگرفتگی،  مناسب‌سازی 240 کیلومترمربع از معابر شهر برای استفاده معلولین، جانبازان، بانوان باردار و... در 25 محور، آغاز اصلاح ۱۰ فرآیند کلیدی همچون کاهش زمان فرآیند صدور پروانه و پایان کار به منظور شفاف‌سازی و کاهش فساد صورت گرفت.

فسخ واگذاری غیرقانونی برند فروشگاه شهروند/ورود شهرداری تهران به بورس کالا برای عرضه املاک به صورت شفاف

تولید و اجرای بیش از 4۰۰ هزار تن، آسفالت برای تعمیر و نگهداری معابر اصلی و بزرگراهی تهران با اولویت نقاط بسیار آسیب دیده از دیگر اقدامات شهرداری تهران در این مدت بوده است.

بر اساس این گزارش،  آغاز به کار شورای سلامت اداری و تشکیل بیش از 350 پرونده تخلفات اداری کارکنان، تخریب پل غیرقانونی پالادیوم و فسخ واگذاری غیرقانونی برند فروشگاه شهروند به مبلغ 3 میلیارد با ارزش واقعی ۶۰۰ میلیارد تومان به دستور شهردار، تجهیز و راه اندازی ۲۷ پارک مادر و کودک و ساخت ۲۰ پارک محله‌ای، تکمیل تقاطع‌های بزرگراهی با افتتاح ۴ تقاطع‌ و آغاز عملیات عمرانی ۱۸ تقاطع دیگر ، ورود شهرداری تهران به بورس کالا برای عرضه املاک به صورت شفاف و خرید کالا و تجهیزات مورد نیاز شهرداری در پروژه‌ها با حذف دلالان و واسطه‌ها از دیگر اقدامات صورت گرفته بوده است.

 

 برگزاری رویداد بزرگ کارآفرینی زنان و تولید ملی پس از دوسال تعطیلی/یکپارچه‌سازی 1200 حساب‌ درآمدی شهرداری در قالب یک حساب

 افزایش کمی فعالیت‌های فرهنگی و برگزاری بیش از 40 هزار رویداد و برنامه اعم از برنامه میدانی، مجازی، نمایشگاه، ایستگاه فرهنگی، کاروان سیار و ارتقا کیفی برنامه‌های فرهنگی از طریق هم افزایی قرارگاهی و افزایش فعالیت‌های مسجدمحور و هویت آفرین، برگزاری پویش بزرگ پرچم افتخار در شهر تهران با نصب بیش از 250 ابر پرچم، 4700 سازه تبلیغاتی، 11 هزار پرچم بزرگراهی و اهدای 150 هزار پرچم مقدس کشور به مردم تهران برای نصب بر سردر خانه‌ها انجام شد.

 برگزاری رویداد بزرگ کارآفرینی زنان و تولید ملی پس از دوسال تعطیلی و ایجاد فضای عرضه محصولات برای تولیدات بیش از ۳۵۰۰ زن سرپرست خانوار در قالب مراکز توانمندسازی کوثر، مشاغل خانگی و کسب و کارهای خرد صورت گرفت.

 تحقق ۹۳ درصدی بودجه ۱۴۰۰ شهرداری تهران از طریق شفاف‌سازی و یکپارچه‌سازی 1200 حساب‌ درآمدی شهرداری در قالب یک حساب، دریافت مطالبات، فعالیت مناطق شهردای و تسریع در صدور پروانه ساخت از دیگر اقدامات بوده است.

بر اساس این گزارش، کاهش 30 درصدی تلفات جانی در تصادفات 3 ماه آخر سال 1400 با اصلاح هندسی نقاط حادثه‌خیز در معابر اصلی و پرتردد شهر را داشتیم.

سال ۱۴۰۰ اولین سال بدون فوتی ناشی از حوادث چهارشنبه سوری با آماده‌باش سراسری همه ظرفیت آتش‌نشانان شهرداری و استفاده از ظرفیت بیش از 1000 نفر از نیروهای داوطلب مردمی صورت گرفت.

تقویت دیپلماسی شهری با راهبرد احیای ظرفیت‌های اقتصادی، سرمایه‌گذاری خارجی و صادرات خدمات فنی و مهندسی و احیای مجمع شهرداران آسیایی صورت گرفت و  افزایش ظرفیت همکاری‌های برون سازمانی دولت، مجلس، قوه قضائیه، نیروهای مسلح و نهادهای عمومی در حوزه‌های اقتصادی، عمرانی، حمل و نقل، بهداشت و درمان، مقابله با آسیب‌های اجتماعی و آمادگی دربرابر حوادث و بحران‌ها با تشکیل قرارگاه‌های متعدد و امضای تفاهم‌نامه با مجموعه نیروهای مسلح، وزارت راه و شهرسازی، وزارت بهداشت، وزارت علوم و وزارت نیرو و ... از دیگر اقدامات بوده است.

انتهای پیام
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: