کد خبر: ۴۱۲۳۸
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردين ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۱
استاندار فارس:
استاندار فارس گفت: زحمات نیروهای مسلح در عرصه‌های سازندگی و در مقابله با مشکلات از جمله ماجرای کرونا و اختصاص همه امکانات و توانمندی هایشان برای دفاع از سلامت مردم در درخشان بود.

نیروهای مسلح در دفاع از سلامت مردم درخشان عمل کردند

محمدهادی ایمانیه دوشنبه ۲۹ فروردین در مراسم رژه روز ارتش جمهوری اسلامی ایران که همزمان با سراسر کشور در شیراز برگزار شد، گفت: عده‌ای به دنبال انحلال ارتش بودند، اما امام راحل با نامگذاری روز ٢٩ فروردین به نام ارتش جان دوباره‌ای به ارتش جمهوری اسلامی ایران بخشید.

او افزود: ارتش در سال ۱۳۵۷ قیام کرد و توانست انقلاب شکوهمند اسلامی را رقم بزند و موجب عدم کشته شدن صدها هزار نفر شود. پس از آن در دوران مزاحمت‌های متعدد در خوزستان، بندر ترکمن، سیستان و بلوچستان و دیگر مناطق مختلف ایجاد کردند این ارتش بود که جانانه در مقابل ضد انقلاب ایستاد.

استاندار فارس ادامه داد: ارتشیان با شروع دوران دفاع مقدس ۸ سال پر افتخار را همراه با نیروهای مسلح پشت سر گذاشتند، ۵۴ شهید و ده‌ها هزار جانبار و هزاران آزاده محصول این دفاع و مجاهدت بود.

ایمانیه گفت: پس از دوران دفاع مقدس ایستادگی ارتش در مقابل مشکلات شبیه آنچه داعش برای کشورهای عراق و سوریه پیش آورد، و حضور ارتش عزیزمان در این دو کشور توانست پیشگیرانه در مقابل حمله‌هایی که میتوانست به کشور ایران وارد شود، جلوگیری کند.

او همچنین با اشاره به سخنان امام (ره) اظهار کرد: دفاع از مملکت اسلامی و دفاع از نوامیس مسلمین از واجبات شرعیه الهی است که بر ما واجب است و عقل بر ما حکم میکند که تشکیلات لازم است تا اگر به ما هجوم آوردند بتواینم جلوگیری کنیم و اگر به نوامیس مسلمین تهاجم کردند دفاع کنیم.

همزمان با سراسر کشور، به مناسبت روز ارتش جمهوری اسلامی ایران، مراسم رژه یگان‌های نظامی مستقر در استان فارس، با حضور مسئولان ارشد استان در شیراز برگزار شد.

انتهای پیام
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار